PODZIEL SIĘ
Domowe sposoby na komary

Wielu młodych rodziców zastanawia się jak chronić ciało niemowlaka przed komarami. W sklepach dostępne są preparaty odstraszające komary i inne owady, ale zazwyczaj można je stosować dopiero wtedy, gdy dziecko ukończy pierwszy rok życia. Mam na myśli kosmetyki typu spray lub krem, które nakładamy bezpośrednio na skórę maluszka. Są to chemiczne preparaty, za którymi osobiście nie przepadam i nie stosuję ich nawet u starszych dzieci.

Co na komary dla niemowlaka?

Rodzice kilkumiesięcznych dzieci mają wielki problem ze skutecznym zabezpieczeniem ciała pociechy przed bolesnym ugryzieniem. Jak już wspomniałam, kremy i kosmetyki typu spray są zabronione, ale w aptece dostaniemy też inne produkty. Najczęściej są to opaski na rękę lub naklejki, które można przymocować np. do wózka. Przetestowałam je i niestety okazały się bezskuteczne. W przypadku najmniejszych dzieci można użyć po prostu osłonki moskitiery, którą ochraniamy wózek. Jest to dobre rozwiązanie w jesieni, gdy dziecko śpi. Gorzej w lecie, gdy upał w połączeniu z prawie szczelnym przykryciem wózka tworzą bardzo niekomfortowe warunki dla dziecka. Sama posiadałam taką moskitierę, którą dostałam w zestawie z wózkiem typu 3w1. Użyłam jej dosłownie dwa razy. Gdy moje dziecko miało kilka miesięcy, przeszliśmy z głębokiego wózka na spacerówkę. Nie było najmniejszej możliwości, by zamontować moskitierę, ponieważ dziecko w tym wieku pragnie oglądać świat. Do skończenia roku wiele nam brakowało, a i tak nie byłam przekonana do stosowania chemicznych preparatów na komary. Zaczęłam więc szukać innego rozwiązania i tak znalazłam specjalny olejek eteryczny.

Olejek goździkowy Etja – naturalny sposób na komary

Kupiłam naturalny olejek goździkowy i po raz pierwszy posmarowałam nim tylko własne ciało. Wiedziałam, że taki olejek nie powinien uczulać, ale stwierdziłam, że wolę przetestować go na sobie. Olejek goździkowy Etja ma bardzo przyjemny zapach i jest niezwykle wydajny. Oczywiście nie spowodował żadnych uczuleń. Następnym razem skropiłam nim lekko wózek dziecka, bo chciałam sprawdzić czy w takiej formie będzie skuteczny. Byliśmy akurat na krótkich wakacjach na Mazurach, gdzie komarów nie brakuje. Olejek spisał się w 100%. Oczywiście wzięłam ze sobą buteleczkę olejku na spacer, ale nie musiałam jej dodatkowo używać. Skropienie wózka wystarczyło.

Czy olejek goździkowy podrażnia skórę niemowlęcia?

Sprawdziłam. Olejek goździkowy Etja nie podrażnia skóry niemowlęcia. Zastosowałam go, gdy wybraliśmy się na spacer do lasu, a mój maluszek już stawiał pierwsze kroki. Tak sobie teraz myślę, że mogłam go nałożyć na ubranie, ale jak widać, na skórę też jest bezpiecznie.

Polecam wszystkim mamom stosowanie olejku goździkowego na komary i inne owady. Również używajcie go dla siebie, a letnie i jesienne spacery będą jeszcze bardziej przyjemne, komfortowe i bezpieczne. Olejek goździkowy Etja kupicie w sklepie Goodies.pl za dosłownie kilka złotych. Polecam!

[Głosów:6    Średnia:4.5/5]