PODZIEL SIĘ
Domowe sposoby na suchą skórę

Sucha skóra przysparza wielu problemów. Najczęściej pierwsze najwidoczniejsze przesuszenie naskórka możemy zauważyć na policzkach, pod oczami, na udach, w okolicy łokci i kolan oraz na brzuchu. Skóra zaczyna swędzieć, jest podrażniona, często występują liczne krostki i znaczna suchość. Przesuszenie naskórka może pojawić się nagle. Warto pamiętać, że szybkie podjęcie jakichkolwiek czynności w celu złagodzenia problemu daje najlepsze efekty. Niestety nie zawsze posiadamy w domu odpowiednie preparaty kosmetyczne, które potrafią dogłębnie nawilżyć naskórek w kilka chwil. Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów, które ukoją swędzenie, złagodzą podrażnienie, nawilżą i ochronią naskórek. Poniżej przedstawię najskuteczniejsze z nich.

Skuteczne domowe sposoby na suchą skórę

1. Domowa maseczka na twarz

Jeżeli problem przesuszenia naskórka dotyczy twarzy, to możemy w łatwy sposób temu zaradzić, wykorzystując popularne produkty, które zazwyczaj mamy w swojej kuchni. Będziemy potrzebować żółtka jaj, oliwę z oliwek, sok z pomarańczy i limonki. Do przygotowania maski używamy łyżeczkę soku z pomarańczy i oliwy z oliwek, jedno żółtko oraz kilka kropel soku z limonki. Wszystkie składniki mieszamy, a przygotowaną papkę nakładamy na twarz. Pozostawiamy na kwadrans, po czym dokładnie zmywamy. Widoczny efekt nawilżenia i wygładzenia naskórka zauważymy zaraz po zmyciu maski. Dodatkowo skóra będzie odświeżona i promienna. Przy regularnym stosowaniu maski poprawi się koloryt naszej cery.

2. Krem z banana

Naturalny krem z banana możemy stosować do szybkiego nawilżenia każdej części ciała. Będziemy potrzebować jeden dojrzały banan, który rozgnieciemy widelcem na gładką masę o konsystencji kremu. Otrzymany domowy kosmetyk nakładamy na przesuszone miejsce i pozostawiamy na kilka minut, po czym zmywamy ciepłą wodą.

3. Nawilżający koktajl mleczno-orzechowy

Nawilżający koktajl możemy również stosować w każdym miejscu, w którym skóra jest wyraźnie przesuszona. Wystarczy, że zmiksujemy orzeszki ziemne z mlekiem na gładką papkę. Koktajl nakładamy na skórę i pozostawiamy aż do zaschnięcia, po czym zmywamy.

Powyższe sposoby doskonale sprawdzają się w sytuacjach, w których wystąpiło nagłe przesuszenie naskórka. Najczęściej zdarza się to po długo godzinnym przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu lub po powrocie z całodniowej pieszej wycieczki w pełnym słońcu i wietrze. W takich sytuacjach najlepiej zacząć działać od razu, zamiast czekać do następnego dnia rano na wizytę w drogerii w celu zakupu dobrego kosmetyku nawilżającego. Co ważniejsze, domowe sposoby są w pełni naturalne i bardzo tanie. Rozumiem, że konsystencja preparatu i komfort użytkowania nie będą tak doskonałe, jak w przypadku organicznych kosmetyków, dlatego traktuję powyższe sposoby jako wyjście awaryjne.

[Głosów:6    Średnia:4/5]
  • Iza

    Ja stosuję suplement Neoglandyna i od dwóch lat nie mam już problemów z cerą. Nie stosowałam żadnych leków itp. Pamiętajcie, że skórę trzeba odżywić od wewnątrz, nie tylko z zewnątrz 😉