PODZIEL SIĘ
Jak prawidłowo oczyszczać skórę i jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

Zadbana cera może być naszą wizytówką – jeżeli też tak uważasz, na pewno wiesz, jak istotne jest prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy. Przypominamy, jak oczyszczać skórę i jak wybrać kosmetyk odpowiedni dla Twojej cery.

Jeśli zależy Ci, aby Twoja cera była w jak najlepszym stanie, na pewno nierzadko korzystasz z różnorodnych terapii kosmetycznych. Jednak czy pamiętasz o tym, jak ważne jest codzienne oczyszczanie skóry? Prawidłowe usuwanie zanieczyszczeń to podstawa w trosce o dobrą kondycję cery. Przypominamy, jak wybrać dopasowany do Twojej cery kosmetyk, a także kilka zasad, których warto przestrzegać, pielęgnując skórę na co dzień.

Jak wybrać kosmetyk do oczyszczania twarzy?

W przypadku oczyszczania skóry twarzy, bardzo ważne jest stosowanie produktów odpowiednich do naszego rodzaju cery. Na rynku znajdziemy bardzo wiele kosmetyków o zróżnicowanych formułach, takich jak mleczka, żele, maseczki – warto zatem wiedzieć, które z nich będą najlepsze dla naszej skóry.

Cera tłusta i trądzikowa produkuje dużo sebum – odpowiedni kosmetyk powinien usuwać jego nadmiar, głęboko oczyszczać i odświeżać. Dla skóry o takich potrzebach dobrym wyborem będą maseczki matujące, peelingi (stosowanie dwa, trzy razy w tygodniu) oraz toniki (zawierające wysuszający alkohol), a do pielęgnacji codziennej rano i wieczorem – żele. W sklepach możemy znaleźć produkty 3 w 1, czyli żel, peeling i maseczkę jednocześnie, np. z linii Care&Control od Sorayi.

Cera sucha i wrażliwa produkuje z kolei zbyt mało sebum, przez co jest podatna na podrażnienia. Wskazane będzie zatem stosowanie kosmetyków nawilżających – delikatnych żelów i pianek, płynu micelarnego, odżywiających maseczek. Sprawdzą się także kremy i mleczka do demakijażu – po ich zastosowaniu pamiętajmy jednak o potrzebie stonizowania skóry.

Cera normalna również potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji, jednak zastosowanie mniej „wyszukanych” kosmetyków, takich jak zwykłe mydło, również nie powinno zaburzać jej kondycji. W przypadku cery normalnej najważniejszy jest wybór środka do demakijażu. Możemy wybierać, między innymi, między kremami i mleczkami do demakijażu oraz płynami micelarnymi.

Niezależnie od naszego typu cery, pamietajmy o tym, jak delikatna jest skóra wokół oczu. Usuwając makijaż z tych okolic (zwłaszcza wodoodporny), koniecznie korzystajmy z kosmetyków do demakijażu oczu. Bazują one na oleistych substancjach, dzięki którym możemy oczyszczać okolicę oczu delikatnie, nie używając siły i nie drażniąc skóry.

Jak prawidłowo oczyszczać skórę – podstawowe zasady

Gdy już wiesz, jaki kosmetyk odpowiada potrzebom Twojej cery, przypomnijmy sobie kilka reguł, których musimy przestrzegać, jeśli zależy nam na prawidłowym oczyszczaniu skóry.

Przede wszystkim – oczyszczajmy twarz dwa razy dziennie. Rano usuwamy pot i sebum, które pojawiły się na skórze przez noc, z kolei wieczorem pozbywamy się makijażu, sebum i zanieczyszczeń, takich jak kurz. Nie omijajmy także podbródka oraz szyi – zwłaszcza wtedy, gdy również na nich umieściłyśmy podkład. Po zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku, spłukujmy twarz nawet kilkanaście razy letnią wodą.

Pamiętajmy także o tym, aby nie zasypiać z makijażem – doprowadzimy w ten sposób do zatkania porów. W tym samym celu pozbywajmy się makijażu również przed wysiłkiem fizycznym. Mówiąc o demakijażu – przypomnijmy, że w pierwszej kolejności powinnyśmy zabierać się za oczyszczanie oczu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]