PODZIEL SIĘ
Rozstępy

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, należy najpierw poznać specyfikę powstawania rozstępów. Rozstępy powstają wskutek gwałtownych zmian wagi ciała (szybkie chudnięcie i tycie), za którymi skóra nie może nadążyć. Z powodu rozszerzenia objętości tkanki podskórnej, skóra musi się rozciągnąć i niejako dostosować do zmian wielkości ciała. Gwałtownie następujący wzrost liczby i objętości komórek tłuszczowych powoduje, że skóra ma za mało czasu na zdrowe rozszerzenie się, w wyniku czego powstają nieestetyczne rozstępy. W takim przypadku rozszerzający się naskórek posiada uszkodzoną strukturę, która objawia się w formie wrzecionowatych linii o czerwonym, a następnie białym zabarwieniu. Jednak przyczyny powstawania rozstępów leżą o wiele głębiej niż w samej kwestii przybierania na wadze. Problem tkwi w zwiększonym poziomie kortyzolu (hormon kory nadnerczy), którego ilość jest dziedziczna. Zwiększa się także podczas stresu. Kortyzol upośledza fibroblasty, które odpowiedzialne są za tworzenie zdrowej skóry. Upośledzone fibroblasty produkują włókna kolagenu i elastyny, które posiadają mniejszą podatność na rozciąganie. W momencie wzrostu wagi ciała, włókna rozrywają się i powstają rozstępy.

Jak zlikwidować rozstępy?

Analizując proces powstawania nieestetycznych zmian skóry, możemy się domyślić, że efektywna likwidacja lub przeciwdziałanie powstawaniu rozstępów powinno polegać na wzmocnieniu struktur kolagenowych, co spowoduje, że nie będzie dochodzić do ich rozrywania. Do tego celu można użyć specjalnych preparatów kosmetycznych lub poddać się specjalnym zabiegom medycyny estetycznej (np. mezoterapia igłowa). Skuteczność podanych metod zależna jest od stopnia zaawansowania problemu, dlatego osobiście polecam rozpocząć swoją walkę z rozstępami od stosowania specjalistycznych kosmetyków na rozstępy. Godnym polecenia preparatem jest Organiczny Krem na Rozstępy Witamina E Dr Organic.

Organiczny Krem na Rozstępy Witamina E od Dr Organic

To specjalistyczny krem na rozstępy, którego działanie polega na odbudowie elastyczności skóry i poprawie syntezy kolagenu. Krem zawiera szereg bioczynnych składników (np. organiczna witaminą E połączoną z chlorellą zwyczajną, aloes, masło shea, masło kakaowe, olejek ze słodkich migdałów, hydrolizat komonicy skrzydlatostrąkowej, wąkrota azjatycka, lukrecja, zielona herbata, wosk pszczeli, kompleks aminokwasów, pantenol, trawa cytrynowa i olejek cytrynowy), które efektywnie regenerują skórę i zapewniają jej utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Przy codziennym stosowaniu kosmetyku, skóra odzyskuje zdrową strukturę, staje się odpowiednio odżywiona i bardziej elastyczna.

W przypadku bardzo zaawansowanego problemu z rozstępami może okazać się koniecznym zastosowanie zabiegu mezoterapii igłowej, który jest oferowany przez większość salonów medycyny estetycznej. Zabieg wykonuje lekarz dermatolog. Polega on na wstrzyknięciu specjalnie opracowanego preparatu. Iniekcji dokonuje się podskórnie w miejscach, w których widoczne są rozstępy. Zabieg nie jest bolesny, ale dla niektórych może być nie przyjemny. Ma podobne działanie do kremu, z tą różnicą, że składniki aktywne dostarcza się głębiej i bardziej precyzyjnie.

[Głosów:6    Średnia:3.7/5]
  • W przypadku wiekszych rozstępów warto skonsultować swój przypadek ze specjalistą w celu dobrania odpowiednich zabiegów! 😉