Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys

Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys

PODZIEL SIĘ
Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys

Decyzja o wymianie okularów na soczewki kontaktowe to ekscytujące doświadczenie. Nie da się ukryć, że większość osób zdecydowanie lepiej wygląda bez okularów, zatem możliwość pozbycia się ich bywa (zwłaszcza dla dziewcząt i kobiet) sporą atrakcją. W szale radości należy jednak pamiętać, że użytkowanie soczewek kontaktowych wiąże się z pewnymi obowiązkami i ograniczeniami.

Rodzaje soczewek

Podstawowy podział soczewek kontaktowych wiąże się z tym, przez ile czasu można nosić daną parę bez wyjmowania jej z oczu, oraz z okresem przydatności soczewki. Powyższe parametry określa producent konkretnej marki, wiele zależy też od indywidualnych wskazań lekarskich.

Ze względu na różne właściwości soczewek (oraz, co za tym idzie, na ich niejednakowy wpływ na fizjologię oka), możemy nosić je w kilku trybach. Niektóre nosi się w trybie dziennym (do 8 godzin), inne w elastycznym (okazjonalnie można ich nie zdejmować na noc), przedłużonym (do 7 dni i 6 nocy) oraz ciągłym (do 31 dni i 30 nocy).

Z kolei ze względu na całkowity czas użytkowania, dzieli się soczewki na: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne. Po upływie danego okresu należy niezwłocznie wyrzucić zużytą parę soczewek, niezależnie od tego, czy nosiliśmy je regularnie, czy sporadycznie. Samowolne przedłużenie użytkowania konkretnej pary może skutkować chorobami oczu.

Soczewki Acuvue Oasys

Acuvue Oasys to soczewki dwutygodniowe, wyposażone w technologię Hydraclear Plus. Dzięki niej działają jak naturalny film łzowy, doprowadzając do redukcji uczucia zmęczenia oczu. Okazuje się to niezwykle istotne w przypadku osób, które wiele godzin dziennie spędzają przed ekranem komputera bądź bez przerwy korzystają ze smartfona.

Soczewki Acuvue Oasys dbają o odpowiednie nawilżenie oczu, blokując przy tym ponad 98% promieniowania UVB oraz 85% promieniowania UVA. Udostępnia się je w wersji dla osób dotkniętych krótkowzrocznością i nadwzrocznością. Dzięki wszystkim wymienionym zaletom, Acuvue Oasys to obecnie najlepiej sprzedające się soczewki kontaktowe na świecie.

Soczewki acuvue oasys- optiva.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]