PODZIEL SIĘ
Domowe sposoby na łupież

Łupież to wyjątkowo dokuczliwa przypadłość, która może skutecznie uprzykrzyć życie. Nieestetyczne białe płaty widoczne na włosach i ubraniach powodują, że podczas każdego kontaktu z inną osobą czujemy się zawstydzeni. Łupież można wyleczyć, ale również trzeba liczyć się, z tym że istnieje duże ryzyko nawrotu choroby. Szczególnie wtedy, gdy do leczenia stosujemy jedynie szampony przeciwłupieżowe. Można również zastosować inną, naturalną i skuteczniejszą metodę, ale o tym za chwilę.

Jak powstaje łupież?

Łupież najczęściej powstaje w wyniku silnego przesuszenia skóry głowy lub nadwrażliwości na kosmetyki. Równie często powstaje w wyniku kontaktu skóry z substancją SLS lub SLES, o której pisałam w jednym z pierwszych moich wpisów. Bardzo dużo osób zauważa, że łupież znika w momencie, gdy odstawiają ogólnodostępne szampony na rzecz zdrowych, naturalnych kosmetyków bez SLS i SLES (np. Dr Organic). Jeżeli należysz do osób, które odczuwają od czasu do czasu swędzenie głowy i narzekają na nawracający łupież, to zacznij od zmiany szamponu. Bardzo możliwe jest to, że właśnie substancja SLS lub SLES Cię uczula. Odstawienie jej powinno pomóc. Jeżeli pomimo tego łupież nadal będzie powracał, to znaczy, że przyczyna jest inna. Najprawdopodobniej doszło do pojawienia się mikroorganizmów na skórze, szczególnie grzybów z rodzaju Malasezzia. Łupież może też towarzyszyć innym chorobom skóry głowy, takim jak: łuszczyca, wypryski, łojotokowe zapalenie skóry. Zawsze wtedy, gdy mamy do czynienia z łupieżem spowodowanym mikroorganizmami lub towarzyszącym innym chorobom, powinniśmy zastosować naturalną i skuteczną metodę, czyli naturalny olejek cedrowy.

Skuteczny sposób na łupież

Jeżeli zmiana szamponu na kosmetyk bez SLS i SLES nie pomoże, to należy zastosować olejek cedrowy np. marki Etja. Olejek cedrowy nakładamy bezpośrednio na skórę głowy i wykonujemy delikatny masaż. Zabieg należy wykonywać przynajmniej raz dziennie przed snem. Włosy możemy umyć dopiero następnego dnia rano. Ukojenie swędzenia powinniśmy zauważyć już po 1-2 dni, natomiast łupież zostanie wyleczony w ciągu tygodnia do dwóch. Po wyleczeniu problemu należy raz w miesiącu nakładać dawkę przypominającą olejku. Przestrzegając tych zasad, powinniśmy raz na zawsze pożegnać się z łupieżem.

Olejek cedrowy Etja kupicie w sklepie internetowym Goodies za około 7 złotych. W tym samym miejscu możecie również nabyć szampony bez SLS i SLES. Szczególnie polecam szampon organiczny z aloesem oraz szampon z odżywką 2w1 z minerałami z Morza Martwego.

[Głosów:6    Średnia:4/5]
  • Natalia Oreiro

    Chciałabym wspomnieć, że dobrym szamponem jest Pirolam. Dopiero co zakończyłam czterotygodniową kurację i jestem bardzo zadowolona. Więcej o szamponie pod linkiem: http://www.pirolam.pl/pirolam-szampon/

  • amir

    U mnie domowe sposoby niestety się nie sprawdziły, dlatego kupiłam w aptece szampon leczniczy pirolam. Szybko zauważyłam poprawę, a po jakichś 2-3 tygodniach stosowania tego szamponu pozbyłam się łupieżu