PODZIEL SIĘ
Witamina E

Przeglądając kosmetyki marki Dr Organic, na pewno natrafiacie na takie linie kosmetyczne, które bardziej przypadną wam do gustu, a inne mniej. Muszę przyznać, że ostatnią linią, którą przetestowałam, jest Organiczna Witamina E. Wydawało mi się, że kosmetyki nasączone witaminą, to nic specjalnego. Nie rozumiałam również różnicy pomiędzy naturalną a syntetyczną witaminą E. Jak się jednak okazało, ta witamina to cudowny składnik pielęgnacyjny.

Kosmetyczne właściwości witaminy E

Witamina E jest dobrze rozpuszczalna w tłuszczach i należy do grupy tzw. tokoferoli. Głównie jest znana z tego, że zapobiega uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wolne rodniki oraz działa przeciwzakrzepowo. Jest niezbędną witaminą dla całej naszej populacji, ponieważ odpowiada za płodność i pomaga w donoszeniu ciąży. Niedobór witaminy E w organizmie możemy bardzo łatwo zdiagnozować. Zazwyczaj objawem jest zmęczenie, anemia oraz rogowacenie i szybkie starzenie się skóry. Witamina E nazywana jest witaminą młodości, ponieważ pozwala na zachowanie młodej, jędrnej, gładkiej i promiennej cery przez wiele lat. Działa silnie antyoksydacyjnie. Dodatkowo poprawia elastyczność skóry i chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Leczy oparzenia i łojotok oraz wspomaga proces gojenia się ran. Duża ilość witaminy E w kosmetyku pełni rolę skutecznej kuracji przeciwstarzeniowej.

Organiczna Witamina E vs Syntetyczna Witamina E

Każdy z nas, kto ma możliwość wyboru pomiędzy naturalną a syntetyczną witaminą, powinien zdecydować się na tę pierwszą. Organiczne witaminy są doskonale przyswajalne przez organizm, dzięki czemu możemy czerpać z wszystkich ich dobroczynnych właściwości. Nie wspominając już o tym, że są w pełni bezpieczne i odpowiednie dla wrażliwej skóry. Organiczna witamina E stanowi również bezpieczny i naturalny konserwant, który jest niezbędny w każdym kosmetyku.

Organiczna Witamina E Dr Organic

Marka Dr Organic czerpie pełnymi garściami z dobrodziejstw natury, dlatego wprowadziła do swojej oferty całą linię produktów z Organiczną Witaminą E. Znajdziemy wśród nich kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji całego ciała. Kremy do twarzy, balsamy, mydła, dezodoranty, szampony do włosów oraz pomadki do ust z witaminą E to niezbędne produkty dla osób chcących zatrzymać upływający czas. Spośród tych kosmetyków najbardziej cenię dezodorant z organiczną witaminą E, ponieważ szybko i skutecznie łagodzi podrażnienia spowodowane depilacją pach.

Ciekawa jestem, czy przetestowaliście już jakieś kosmetyki z tej linii? Powiedźcie, co o nich myślicie.

[Głosów:6    Średnia:5/5]