PODZIEL SIĘ
Zabiegi kosmetyczne

Lato to specyficzny okres, który ogranicza nas pod względem rodzajów zabiegów, jakie możemy wykonać. Należy pamiętać o tym, że niektóre zabiegi kosmetyczne i substancje zawarte w kosmetykach są zakazane do stosowania w lecie. Nie przestrzeganie tego zakazu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Aby bezpiecznie dbać o własną urodę, koniecznie zapoznaj się z listą zabiegów i kosmetyków, których nie możesz teraz stosować.

Zabiegi i kosmetyki zakazane latem

Depilacja laserowa

Depilację laserową powinniśmy wykonywać w zimie. Laserowe usuwanie włosów w lecie może skończyć się poparzeniem skóry lub powstaniem szpecących przebarwień. Usuwając włosy np. na nogach, musimy zastosować się do 3 zasad. Po pierwsze, na dwa tygodnie przed zabiegiem nie możemy wystawiać nóg na słońce, ani opalać się w solarium. Po drugie, do 2 tygodni po zabiegu nadal należy unikać słońca i stosować kosmetyki przeciwsłoneczne, a najlepiej całkowicie ukryć skórę poddawaną zabiegowi pod ubraniem. Wystawienie nóg na słońce zaraz po laserowej depilacji doprowadza do pieczenia i uwrażliwienia naskórka. Dochodzi do pojawienia się ran i przebarwień, ponieważ skóra po zabiegu jest uszkodzona w wielu miejscach.

Peelingi chemiczne

W lecie musimy unikać następujących peelingów: z kwasem glikolowym, pirogronowym, retinolem, Cosmelanem. Po takim zabiegu wystawienie skóry na słońce wiąże się z powstaniem przebarwień pozapalnych, które są trudne do usunięcia. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy stosujemy kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Średniogłębokie i powierzchowne peelingi chemiczne powinnyśmy zostawić na jesień i zimę. W okresie wakacyjnym w niektórych gabinetach kosmetycznych możemy spotkać się z atrakcyjnymi promocjami na te właśnie zabiegi. Bądźmy czujne i nie dajmy się przekonać.

Kosmetyki z substancjami światłouczulającymi

Podobne konsekwencje może przynieść stosowanie kosmetyków z substancjami światłouczulającymi. Należą do nich: dziurawiec, nagietek, bergamotka, arcydzięgiel. Są to substancje ziołowe, które zwiększają wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych. Te zioła powinniśmy całkowicie odstawić podczas wakacji. Nie chodzi tylko o nieużywanie kosmetyków zwierających te składniki, ale również nie powinniśmy pić naparów z tych ziół. Również preparaty lecznicze, które mają je w swoim składzie powinny być w lecie odstawione.

Na to miejsce możemy wprowadzić kosmetyki z innymi substancjami, które w lecie będą dla nas dobroczynne. Przykładem możemy być aloes, olej z avocado, wyciąg z rumianku i olej z orzecha włoskiego. Te składniki to naturalne filtry chroniące przed promieniowaniem UV. Chcesz wiedzieć, w jakich kosmetykach się znajdują? Poniżej przedstawię najlepsze przykłady.

Avocado: Szampon do każdego rodzaju włosów zapewniający puszystość i objętość Olej Avocado marki Planeta Organica

Aloes: Organiczny krem koncentrat z naturalnym aloesem Dr Organic lub Organiczny żel do mycia ciała z aloesem Dr Organic

Olej z orzecha włoskiego: Szampon do włosów suchych i zniszczonych Planeta Organica

Wyciąg z rumianku: Krem do suchych i zniszczonych rąk Planeta Organica

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]
 • Panna Nero

  Dobrze wiedzieć czego w przyszłości, jak i za równo teraz należy unikać. To zaoszczędzi nerwów i cierpienia. Poza tym uwielbiam chociażby sam zapach aloesu, kojarzy mi się on bardzo sympatycznie. Pozdrawiam, miłego dnia!

  ~alexy-blog.blogspot.com~

 • Spam2506

  Dowiedziałam się bardzo fajnych rzeczy które trzeba unikać.

  Ps. ten krem do rąk jest na prawdę super

  http://spam2506.blogspot.com/

 • Spam2506

  Dowiedziałam się bardzo fajnych rzeczy które trzeba unikać.
  Ps. ten krem do rąk jest na prawdę super
  Czekam na kolejny post ;P

  http://spam2506.blogspot.com/

 • Jaki jest najlepszy okres na odbycie zabiegu depilacji laserowej? żeby efekty były trwałe i zadowalające na całe lato ?