PODZIEL SIĘ
Kosmetyczne triki

Wiosna i początek lata to taki okres, w którym większość z nas ma wiele powodów do tzw. wielkiego wyjścia. Komunie, wesela, urodziny, imprezy integracyjne podczas wakacyjnych wyjazdów, Dzień Matki, Dzień Ojca i wiele innych sytuacji będzie wymagało od nas wyjątkowego wyglądu. Poniżej przedstawię 10 trików kosmetycznych, które wyraźnie poprawią Twój wygląd. Co najważniejsze, do ich wykonania nie będziesz potrzebować niczego specjalnego – wystarczą rzeczy, które masz w domu. Zapraszam do zapoznania się z informacjami, jak poprawić swój wygląd przed ważną imprezą, całkowicie za darmo ;).

1. Trik na większe usta 1

Duże, wydatne i błyszczące usta są synonimem seksapilu. Niestety, większość kobiet żyjących w Polsce posiada raczej małe i wąskie usta – jest to spowodowane genetyką słowiańską. Jeżeli podobają Ci się wydatne usta, to zastosuj ten trik. Pomaluj wargi błyszczykiem, a następnie na ich środek nanieś olejek z mięty pieprzowej lub chili, albo jakieś serum, które posiada wybrany składnik. Odczujesz lekkie pieczenie, krew zacznie płynąć szybciej, a Twoje usta będą zaskakująco większe.

2. Trik na większe usta 2

Propozycja dla osób, które malują usta kolorem. Do wykonania tego triku należy posiadać białą, matową kredkę do oczu lub cień. Należy nałożyć ją na środek ust, nad górną wargę – można obrysować zagłębienie górnej wargi w jej środkowej części. To samo można uczynić z dolną wargą rysując łuk na jej środku, zaraz na linii warga-skóra.

3. Trik na większe usta 3

Jeżeli posiadamy w domu jasny brokatowy puder lub cień do oczu, to należy nanieść go na wargę – na jej środek. Dokonujemy tego po nałożeniu szminki. W ten sposób światło będzie odbijać się od miejsc potraktowanych brokatem, co da nam optyczne powiększenie ust.

4. Trik na matową cerę

Polecam stosowanie specjalnych baz pod makijaż, które zbierają nadmiar sebum i matują skórę, ale jeżeli nie posiadamy takiego kosmetyku w domu, to możemy skorzystać z tego triku. Pragnę zaznaczyć, że jest to propozycja dla osób, które posiadają cerę w dobrej kondycji – nie wrażliwą, nie alergizującą, nie trądzikową. Należy nanieść odrobinę antyperspirantu na strefę T i wykonać codzienny makijaż. Sebum zostanie pochłonięte przez cząsteczki dezodorantu, dzięki czemu skóra będzie wyglądać matowo przez wiele godzin.

5. Trik na utrwalenie makijażu

Make-up możemy utrwalić spryskując twarz z pewnej odległości zwykłym lakierem do włosów.

6. Trik na gęste rzęsy

Końcówki rzęs malujemy tuszem i czekamy aż wyschnie. Następnie nakładamy na całe rzęsy sypki puder lub talki i ponownie malujemy rzęsy (również na całej długości). Efekt długich i grubych rzęs murowany!

Wykonanie wszystkich powyższych trików zajmuje po kilka sekund, a końcowy efekt jest naprawdę zaskakujący. Podczas najbliższej okazji wypróbuj wszystkie propozycje lub chociaż kilka z nich. Niech goście, mąż i znajomi będą zaskoczeni.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]