PODZIEL SIĘ
Cellulit wodny

Jakiś czas temu widziałam reklamę w telewizji, która zachęcała do zakupu tabletek na cellulit wodny. Pewnego dnia, gdy spotkałam się z moją przyjaciółką u mnie w domu na kawie, a w telewizji akurat leciała ta reklama, to padło z jej ust pewne zadziwiające mnie pytanie.

„Myślisz, że serio jest coś takiego jak cellulit wodny?”

Wcale mnie to nie zdziwiło, że akurat w moim kierunku padło to pytanie. Nieskromnie mówiąc, jestem niczym skarbnica wiedzy kosmetycznej dla moich przyjaciół, znajomych i rodziny.

„Tak. Jest coś takiego. Uczyliśmy się o tym na studiach.”

Muszę przyznać, że gdybym nie posiadała odpowiedniej wiedzy kosmetologicznej, to pewnie również zastanawiałabym się, czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak cellulit wodny, czy może jest to wyłącznie chwyt marketingowy. Ta sytuacja zainspirowała mnie do napisania tego artykułu.

Co to jest cellulit wodny?

Cellulit wodny to jedna z chorób cywilizacyjnych, której przyczyną jest nadmierne gromadzenie się wody w tkankach skóry. Dochodzi wtedy do zaburzenia krążenia krwi i limfy. Na szczęście jest prostszy do zwalczenia niż cellulit tłuszczowy.

Jak powstaje cellulit wodny i jak go zwalczyć?

Przyczyn powstawania cellulitu wodnego jest oczywiście kilka. Najczęściej prowadzi do niego siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna, noszenie butów na wysokim obcasie, przyjmowanie dużej ilości soli wraz z dietą, przyjmowanie hormonów oraz nieregularne posiłki. Walkę z cellulitem wodnym zawsze rozpoczynamy od pozbycia się nadmiaru wody z organizmu. W tym celu możemy zastosować skuteczny kosmetyk do drenażu limfatycznego, np. Drenaż limfatyczny, Antycellulitowy Planeta Organica. Inne skuteczne kosmetyki na cellulit znajdziecie tutaj.

Drenaż limfatyczny, Antycellulitowy Planeta Organica

Przy użyciu kosmetyków antycellulitowych musimy zwrócić uwagę na sposób nakładania preparatów. Kosmetyki należy wmasowywać w skórę tak, jakbyśmy chciała wykonać drenaż limfatyczny. Jest to bardzo proste. Nakładamy krem na dłonie i wykonujemy bardzo wolne i delikatne ruchy przypominające masaż. Staramy się jakby przesunąć wodę w kierunku gruczołów, ponieważ w ten sposób przyspieszamy proces eliminacji toksyn z organizmu, w tym wody.

Poza regularny wykonywaniem masażu powinnaś codziennie wypijać przynajmniej 2 litry najlepiej niegazowanej wody mineralnej. Taka ilość przyspieszy pracę nerek i eliminację nadmiaru wody w tkankach. Możesz się wspomóc naparem z pokrzywy, który zapobiega gromadzeniu się wody.

[Głosów:8    Średnia:4/5]