PODZIEL SIĘ
smartband

Moda na użycie smartband w treningach nie mija. Nic w tym dziwnego, opaski sportowe oprócz monitorowania organizmu w trakcie wysiłku dają możliwość analizowania i trafnego modyfikowania treningu, tak by poprawić jego efektywność. Dzięki temu odległe cele stają się bliższe i szybsze do osiągnięcia. Topowi producenci, co chwila wypuszczają na rynek coraz to nowsze modele, które kuszą designem!

Jaki smartband wybrać? Czy warto zapłacić więcej? Sklep sportowy czy może internetowy? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej!

Zdecydowany MUST HAVE, czyli smartband w podstawowej wersji 

MUST HAVE każdego smartbanda to podstawowe funkcje, takie jak:

– zliczanie spalonych kalorii,

– pomiar kroków,

– pomiar pokonanego dystansu. 

Wymienione powyżej parametry, choć podstawowe informują osobę korzystającą z inteligentnej opaski sportowej o efektywności podejmowanych aktywności fizycznych. Czy są wystarczające? Dla większości korzystających tak!

Jeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna przygodę z aktywnością fizyczną lub ćwiczysz regularnie, ale nie potrzebujesz dodatkowych parametrów podstawowa wersja zdecydowanie wystarczy. Pozwalają one na trafną analizę funkcjonowania organizmu w trakcie aktywności oraz modyfikacje treningu, by stał się on bardziej efektywny!

Nie musi to oznaczać, że taki smartband będzie tani. Nieco więcej trzeba będzie zapłacić w przypadku znanej marki czy lepszej jakości sensorów, by przekazywane dane były dokładne i rzetelne! Wartość urządzenia podniosą też dobrej jakości, trwałe materiały, z których wykonany jest smartband. Jest to bardzo ważne, ponieważ opaska sportowa przylega do ręki i warto, by była przyjemna dla skóry i nie powodowała otarć w trakcie użytkowania.

Dodatkowe funkcje, których możesz oczekiwać

Jeśli zdecydujesz się zainwestować więcej, kupując opaskę sportową sprawdź jakie dodatkowe funkcje posiada dany model. Patrząc na ofertę producentów zdecydowanie jest w czym wybierać!

  • Monitor jakości i czasu snu
  • Pomiar tętna (opaska sportowa musi mieć funkcję pulsometru)
  • Mierzenie tempa ćwiczeń
  • Pomiar tempa ćwiczenia
  • Dokładna lokalizacja i możliwość podglądu przebiegu trasy
  • Możliwość odbierania powiadomień, wiadomości czy połączeń
  • Dotykowy ekran

Specjalne funkcje przewidziane są również dla osób uprawiających sporty wodne. Wodoodporność, pomiar ilości pokonanych basenów czy nawet rozpoznawanie stylu pływania. 

Wielofunkcyjność opasek sportowych to kwestia personalizacji i indywidualnych preferencji, która oczywiście ma swoją cenę. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeśli uprawiasz konkretną dziedzinę sportu lub jeśli chcesz monitorować funkcjonowanie organizmu nie tylko w dzień, ale też w nocy.

Czy warto wybrać droższy smartband 

Czy warto zainwestować w droższy smartband? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Zakup droższego smartbanda będzie miał sens, jeśli zamierzasz korzystać z niego regularnie i rzeczywiście planujesz używać jego rozbudowanej funkcjonalności. Jeśli zależy Ci jedynie na podstawowych funkcjach, wydawanie dużej kwoty pieniędzy będzie jedynie zbędną fanaberią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]