PODZIEL SIĘ
urządzenia do stylizacji włosów

Życie bez suszarki? Czy wyobraża to sobie chociaż co druga posiadaczka długich włosów? Pewnie nie, ale czy zdaje sobie sprawę z tego, jak fatalnie na jej włosy wpływać może nieprawidłowo dobrane urządzenie? To, co zwykle wydatnie przyczynia się do uszkodzeń włosów to wcale nie niewłaściwe kosmetyki do pielęgnacji, ale pielęgnacja z użyciem urządzeń, których przecież nikt nie wynalazł po to, by włosy niszczyć. Jakie są te najpopularniejsze urządzenie, z którymi kontakt co dzień ma większość z nas?

Suszarka do włosów – bez niej zima byłaby trudna

Wyjście z domu jak najszybciej, pośpiech wynikający z wielu elementów nie tylko codziennej toalety, ale często też konieczności zajmowania się przed wyjściem innymi członkami rodziny, psem, przygotowaniem śniadania itd. To wszystko sprawia, że chcemy jak najbardziej przyspieszyć codzienne czynności i niestety często dzieje się to z negatywnym wpływem na nasze włosy. Źle dobrana suszarka, za wysoka temperatura suszenia może prowadzić do trwałego uszkodzenie włókien włosa, już nie mówić o zwykłym przesuszeniu.

Lokówki, prostownice i elektryczne szczotki

Stylizacja długich włosów z pomocą suszarki, zwykle musiała odbywać się w połączeniu z czesaniem lub nawijaniem włosów na szczotkę. Dziś profesjonalne urządzenia takie jak lokówki do włosów posiadają szereg końcówek, dzięki którym przygotowana fryzura będzie wyglądać jak z salonu, a jej utrwalenie zapewnią profesjonalne lub półprofesjonalne lakiery do włosów. 

Wśród urządzeń, które w sposób szczególnie destrukcyjny mogą wpływać na włosy, na pewno wymienić należy prostownice, zwłaszcza zaś te starszego typu. To one odpowiadają najczęściej za uszkodzenia spowodowane bardzo wysoką temperaturą przy stylu z włosem. Można w ten sposób nie tylko zniszczyć strukturę włosa, ale zwyczajnie go spalić. Nowoczesne parownice działające na zasadzie wydzielania przez płyty grzewcze pary i to zdecydowanie zdrowszy dla włosa sposób, bo poza narażeniem go na gorące powietrze, zostaje on jednocześnie nawilżony.

Domowe stylizacje z użyciem profesjonalnych narzędzi

Dzięki temu, że mamy obecnie szeroki dostęp do narzędzi fryzjerskich, możemy w domu samodzielnie stylizować włosy. Służą do tego nie tylko narzędzia działające na zasadzie wydmuchiwania powietrza lub działania na włosy ciepłem, które w taki sposób działa na włókna włosów, że fryzura jest łatwa do utrwalenia. Do tego dochodzi możliwość golenia skóry głowy i do tego służą maszynki do włosów oraz trymery. Ale na tym sprawa się nie kończy. To, co może stać się włosom najgorszego to przede wszystkim uszkodzenie struktury włosa. Tak naprawdę niewłaściwie zastosowana karbownica może na stałe uszkodzić nie tylko końcówki, ale włosy na całej długości. Szczęśliwie w dzisiejszych urządzeniach są rozmaite mierniki temperatury, które prowadzą do wyłączenia grzania w niebezpiecznej dla włosa temperaturze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]