PODZIEL SIĘ

Wybór zegarka męskiego nie jest prostą sprawą, ponieważ poza nienagannym wyglądem, musi on też mieć wysoką jakość. Oba warunki z całą pewnością spełniają zegarki Esprit oraz zegarki męskie Casio. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, bogata historia producentów, wieloletnia tradycja w produkcji czasomierzy wpływa na szeroki wybór modeli oraz nietuzinkowy design.

Przy takim nasyceniu zegarków warto dokonać wyboru na podstawie celu. Należy zadać sobie pytania, które zdecydują o charakterze zegarka. Czy ma być to zegarek wizytowy, czy codzienny? Czy zegarek będzie wykorzystywany w trudnych warunkach fizycznej pracy, czy podczas prezentacji biznesowych? Odpowiedzi na powyższe pytania będą łatwiejsze po przedstawieniu kilku ważnych informacjach.

Zegarki z kolekcji sportowych

W tej dziedzinie marka Casio ma zdecydowaną przewagę nad marką Esprit. Poza większym wyborem modeli także praktyczne walory stoją po stronie marki Casio, gdyż posiada zdecydowanie więcej kolekcji z wysoką szczelnością. W duże części wypadków sportowe modele Casio dysponują szczelnością 100 ATM oraz 200 ATM. W pierwszym wypadku w czasomierzu można pływać w zbiornikach naturalnych, na basenie czy biegać w trakcie opadów deszczu. Druga z wymienionych klas szczelności pozwala na nurkowanie z butlą tlenową.

Flagową kolekcją Casio jest G-SHOCK dysponująca szczelnością 200 ATM oraz wysoką odpornością na urazy mechaniczne. Szczelność 100 ATM to górna granica szczelności dla marki Esprit. Funkcjonalność modeli marki Casio jest także bardziej zaawansowana. Firma posiada w swojej ofercie modele specjalistyczne posiadające takie funkcje jak stoper, alarm (budzik), altimetr (mierzy wysokość n. p.m.), barometr (ciśnieniomierz) czy termometr (mierzy temperaturę otoczenia). Wymienione technologie nie są oferowane w modelach marki Esprit. Atutem Casio jest także podświetlenie w kolorze zielonym całej tarczy zegarka niedostępnego u wymienionej konkurencji.

Zegarki z kolekcji classic

Klasyczny zegarek, prosty bez dodatkowych małych tarcz zwanych chronografem, służyć może w codziennym użytku oraz wizytowym. Obie prezentowane marki mają szeroki wybór modeli z kolekcji classic, ale jakość mechanizmów jest po stronie marki Esprit. Zegarki Casio posiadają wyłącznie mechanizmy japońskie. Bardziej renomowane szwajcarskie mechanizmy typu Ronda to domena marki Esprit.

Mechanizmy szwajcarskie cenione są ze względu na precyzję, niezawodności i ciszę. Japońskie mechanizmy są głośniejsze i można usłyszeć w cichym pomieszczeniu tykanie wskazówek. Jakość stali także wyższa jesteś w modelach Esprit. Do produkcji zegarków jest używana stal 316 L, najlepsza dostępna na rynku. Eleganckie i proste wzornictwo połączone ze szwajcarską precyzją leży po stronie firmy Esprit.

Zegarki z kolekcji casual

Obie omawiane marki mają szeroki wybór modeli odpowiadających stylowi mieszanemu. Marynarka połączona z dżinsami oraz trampki to flagowy ubiór stylu casual. Pod względem nietuzinkowego wzornictwa górują zegarki Esprit. Szerszy wybór kolekcji, większa ilość modeli w kolekcjach oraz więcej elegancji odnaleźć można w marce Esprit. Zegarki męskie Casio posiadają sportowego ducha i nie zawsze idealnie współgrają z marynarką. Poza tym ich gabaryty powodują, że nie zmieszczą się pod zapiętym rękawem koszuli. Nie bez znaczenia jest także ilość modeli oferowana na paskach skórzanych oraz bransoletach odpowiadająca stylowi mieszanemu, jakim jest casual.

Marka Esprit, ze względu na bardziej elegancki design posiada ich w ofercie zdecydowanie więcej niż Casio. Jedyną przewagą Casio w wersji casual jest oferta zegarków na paskach gumowych i wykonanych z kauczuku. Są to paski rzadziej spotykane w mieszanym trendzie mody, ale bardziej odporne na wilgoć i załamania. Po kąpieli nie ma konieczności ich osuszania. W przypadku pasków skórzanych zegarek po wizycie na basenie należy odłożyć do wyschnięcia paska, aby nie uległ rozwarstwieniu.

Podsumowanie oferty firmy Esprit oraz Casio

Zegarki Esprit to połączenie eleganckiego stylu z domieszką nuty sportu. Szwajcarska cicha precyzja bijąca wewnątrz czasomierzy marki Esprit sprawia, że są one przeznaczone dla eleganckiego mężczyzny, ceniącego sobie dyskrecję i nieco bardziej oficjalny charakter. Zegarki męskie Casio to przewaga ducha sportu nad pozostałymi cechami. Przeznaczone są zdecydowanie dla mężczyzny aktywnego, praktycznego, który pracuje w trudnych warunkach naturalnych lub jest fanem sportów na wolnym powietrzu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]