PODZIEL SIĘ
Dr Organic

Kosmetyki marki Dr Organic ujęły mnie za serce od dosłownie pierwszej chwili. Z każdą minutą poznawania produktów zakochiwałam się w nich jeszcze mocniej. Pierwsze, na co zwróciłam uwagę to opakowanie. Przejrzyste, ładne i poręczne. Patrząc na etykietę, na pierwszy plan wysuwały się informacje o zawartości składników bioaktywnych oraz o naturalności produktu. Muszę przyznać, że właśnie to zadecydowało o tym, że miałam ochotę bliżej zapoznać się z marką i przeanalizować skład produktów.

Wyjątkowy skład kosmetyków Dr Organic

W tym momencie poczułam wielkie zaskoczenie. Jako studentka kosmetologii zdaję sobie sprawę z tego, że zazwyczaj na pierwszym miejscu listy składników produktu znajduje się woda, co oznacza, że jest jej w kosmetyku najwięcej. W przypadku Dr Organic jest zupełnie inaczej. Biorąc do ręki np. Organiczną odżywkę do włosów Marokański Olej Arganowy, na pierwszym miejscu listy INCI znajduje się… aloes. Naturalny, organiczny, drogocenny aloes. Muszę przyznać, że do tej pory nic mnie nie zaskoczyło aż tak bardzo pozytywnie, jak to. No dobrze, może poza momentem, w którym dowiedziałam się, że zostanę mamą 🙂

Nie chcę się rozkleić, więc powrócę do tematu. Trzymając w ręce mój pierwszy produkt Dr Organic. Koniecznie musiałam zgłębić tajniki marki i sprawdzić jej „naturalność”. Niczym Sherlock Holmes sprawdzałam każdą informację, którą podaje firmą i którą mogłam sprawdzić. Wszystko się potwierdziło. Składniki organiczne użyte do produkcji kosmetyków pochodzą wyłącznie z ekologicznych hodowli, większość z nich (jak np. wspomniany wyżej aloes) posiada Certyfikat Jakości Usług Amerykańskiego Narodowego Programu Ekologicznego, a olejki eteryczne zdobyły dwa prestiżowe certyfikaty EcoCert oraz Soil Association.

Filozofia marki Dr Organic

Kolejną, niezwykle istotną zaletą kosmetyków Dr Organic jest filozofia firmy. Marka nie testuje produktów na zwierzętach, nie dodaje szkodliwych substancji chemicznych (np. sylikonów, parabenów, SLS, konserwantów, sztucznych barwników), a w nielicznych przypadkach, w których nie możliwym jest użycie naturalnego składnika aktywnego – stosuje ekologiczne alternatywy. Zapomniałabym jeszcze dodać, że nawet składników modyfikowanych genetycznie tutaj nie znajdziesz!

Naturalne i efektywne działanie

O działaniu kosmetyków chyba nie muszę za wiele mówić. Nic nie przyniesie tak dobrych efektów, jak naturalne substancje aktywne. Tylko one posiadają prawdziwą moc przywracania jędrności skórze, nawilżania jej, odżywiania, wzmacniania i wygładzania. Tylko bioaktywne substancje potrafią naturalnie poprawić wygląd i kondycję naszych włosów oraz wyleczyć wiele przypadłości dermatologicznych: łojotok, łupież, zakażenie drożdżakami, przesuszony i odwodniony naskórek.

Niespotykany zapach

Kolejną zaletą kosmetyków Dr Organic jest zapach. W każdym przypadku niepowtarzalny i wyjątkowy. Dlaczego? Dlatego, że jest on w pełni naturalny. Olejki eteryczne użyte do produkcji kosmetyków pochodzą wyłącznie ze swoich naturalny środowisk. Tylko takie olejki posiadają zachowany w pełni naturalny zapach. Wybierając jakikolwiek kosmetyk Dr Organic i zestawiając go z produktem innej marki o zbliżonej nucie zapachowej, czujemy znaczną różnicę. Bez najmniejszych wątpliwości mogę polecić produkty Dr Organic wszystkim tym, którzy doceniają kosmetyki nie tylko za ich działanie, ale równie za zapach.

Te wszystkie zalety kosmetyków Dr Organic sprawiły, że z miesiąca na miesiąc dokompletowywałam moją kosmetyczkę w nowe organiczne produkty. To wszystko miało miejsce na długo przed podjęciem pracy w Goodies. Teraz mogę łączyć pasję pisania dla Was, z miłością do testowania kosmetyków oraz z pracą dającą poczucie spełnienia.

[Głosów:3    Średnia:3/5]