PODZIEL SIĘ
Frezarka do paznokci

Jak frezarka może Ci pomóc w pielęgnacji paznokci? Do czego służy to urządzenie i jakie frezy warto kupić?

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to dość niewielki, lecz bardzo uniwersalny i wszechstronny sprzęt, który może przydać się każdej kobiecie. Każda z nas uwielbia mieć piękne i estetyczne paznokcie, a już teraz możliwa stała się precyzyjna pielęgnacja paznokci bez wychodzenia z domu. Potrzebujesz do tego jedynie odrobiny czasu oraz odpowiedniego sprzętu – właśnie takiego jak frezarka do paznokci. Do korzystania z frezarki potrzebne są rozmaite nakładki i frezy, dzięki którym dotrzesz nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak spód czy wał paznokcia. Warto też dodać, że frezarki można stosować w różnych celach, o czym jednak za moment. Bez trudu poradzą sobie nawet z grubymi i twardymi paznokciami, przy których pilniczki wypadają dość blado.

Frezarka do paznokci – do czego służy?

Frezarki do paznokci sprawdzają się przy różnorodnych pracach z paznokciami i skórkami. Wśród najczęstszych zastosowań frezarek wymienia się:

 • skrócenie naturalnych lub sztucznych paznokci,
 • wymodelowanie płytki, aby nadać jej odpowiedni kształt, np. owalu, migdała czy prostokąta,
 • usunięcie skórek, odcisków i nagniotków,
 • usunięcie resztek starego żelu czy manicure,
 • polerowanie akrylu,
 • opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
 • wykonanie wgłębień do mocowania ozdoby,
 • ściągnięcie manicure hybrydowego.

Czy wiesz, jak działa frezarka do paznokci?

Frezarki nie są urządzeniami, które sprawiają większe trudności podczas obsługi. Oczywiście początkowo warto poświęcić trochę czasu na naukę odpowiednich ruchów czy wypracowanie siły nacisku, z pewnością jednak szybko opanujesz podstawowe tajnik użytkowania. Do prawidłowego korzystania z frezarki do paznokci konieczne są końcówki, czyli frezy. Dobrze sprawdzić, z czego są one wykonane, jednym z polecanych materiałów jest np. stop stali z obsypem z kruszywa diamentowo-szafirowego. Oczywiście na rynku dostępne są również miększe frezy. Najczęściej stosowane frezy do frezarek to

 • frez mandrel – pozwala na nałożenie nakładki ściernej o dowolnej gradacji,
 • frez cylindryczny – pozwala skracać paznokcie i nadawać im wybrany kształt,
 • frez stożkowy – sprawdza się w okolicach skórek,
 • frez wrzecionowaty – przystosowany do precyzyjnego usuwania fragmentów żelu i akrylu,
 • frez igła – ściąga żel i akryl, a także matuje progi tipsa, świetny do precyzyjnej pracy.

Jak wybrać najlepszą frezarkę do paznokci?

Na rynku znajdziesz bogaty wybór frezarek do paznokci. Wśród elementów, które z pewnością warto wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu, wymienia się przede wszystkim te wpływające na wygodę pracy. Chodzi tu zatem o kształt i wielkość głowicy, długość kabla czy jego grubość. Ponadto zaleca się, aby frezarka miała pochłaniacz pyłów. W miarę możliwości wybierz produkty z wyższej półki, słabsze frezarki mogą nie sprostać stawianym przed nimi zadaniom. Równie ważna jest marka urządzenia – im bardziej renomowany producent, tym wyższego komfortu pracy możesz się spodziewać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
 • GETFULL

  Frezarka do paznokci to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety, która dba o swoje paznokcie i chce wykonywać precyzyjną pielęgnację w domowym zaciszu. Dzięki różnorodnym frezom możliwe jest wykonanie wielu różnych zabiegów, takich jak skracanie, modelowanie czy polerowanie paznokci, a także usuwanie skórek i resztek starego manicure. Wybór odpowiedniej frezarki to klucz do sukcesu – warto zwrócić uwagę na parametry wpływające na komfort pracy, jak kształt i wielkość głowicy czy długość kabla. Z pewnością dobrze dobrane frezy pozwolą na osiągnięcie pożądanych efektów i zadowolenie z przeprowadzonej pielęgnacji paznokci.