PODZIEL SIĘ
Gdzie kupić sprzęt medyczny

Zakupy przez Internet nikogo już nie dziwią. W ten sposób zamawiamy ubrania, kosmetyki, artykuły higieniczne, a nawet jedzenie. Gdy jednak przychodzi do zakupu produktów o większych gabarytach – a co za tym idzie, wyższej cenie – wolimy udać się do sklepu stacjonarnego i dotknąć lub przetestować produkt przed zakupem. Coraz większą popularnością cieszy się jednak zamawianie sprzętu online, bez względu na to, czy chodzi o sprzęt RTV/AGD, czy też sprzęt medyczny. Skupmy się na tej drugiej kategorii i odpowiedzmy sobie na pytanie: w jaki sposób lepiej kupować sprzęt medyczny – stacjonarnie czy przez Internet?

Zakupy w stacjonarnym sklepie medycznym

Największym plusem tego rozwiązania jest natychmiastowa dostępność produktów, dlatego do sklepów stacjonarnych często wybierają się osoby, które nie chcą czekać na dostawę kurierem. Z drugiej strony wiele sklepów stacjonarnych dysponuje ograniczoną przestrzenią, dlatego na miejscu można często znaleźć jedynie egzemplarze pokazowe, które dostarcza producent mebli medycznych, a zamówienie i tak realizowane jest w innym terminie. Zakupy stacjonarne są dobrym pomysłem, pod warunkiem, że dysponujesz autem dostawczym do przewożenia dużego, ciężkiego sprzętu lub planujesz kupić sprzęt o małych gabarytach, taki jak taboret czy kształtki rehabilitacyjne. W innym przypadku trzeba będzie zorganizować transport lub skorzystać z (często dodatkowo płatnego) dowozu oferowanego przez sklep. 

Plusem zakupów stacjonarnych jest również możliwość obejrzenia, dotknięcia, a nawet przetestowania produktów, które chcemy kupić. Na osoby odwiedzające sklep stacjonarny czeka również profesjonalny personel, który służy pomocą i doradztwem.

Niestety, kupując stacjonarnie, bardzo często przepłacamy. Jeśli dojdą do tego koszty dojazdu do sklepu, organizacji transportu czy wykupienia dowozu, może się okazać, że zakup wcale nie był opłacalny. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą czekać na kuriera i wolą nabyć produkt, który wcześniej mogli dotknąć i przetestować. 

Internetowy sklep medyczny – czy warto?

Sklep medyczny online to wygodna alternatywa dla zakupów stacjonarnych. Wystarczy wejść na stronę producenta mebli medycznych, wybrać wszystkie opcje i czekać na realizację zamówienia.

Zalet tego rozwiązania jest wiele:

  • ceny niższe niż w sklepie stacjonarnym,

  • szeroka oferta i możliwość doboru opcji specjalnych,

  • wygodny transport pod wskazany adres,

  • możliwość zakupu bez pośredników – przez stronę www producenta,

  • możliwość personalizacji produktów,

  • możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Ten ostatni punkt doskonale obala argument zwolenników sklepów stacjonarnych, którzy twierdzą, że kupionego przez internet produktu nie można zobaczyć ani dotknąć. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. każdy internetowy sklep medyczny jest zobowiązany do przyjęcia zwrotu produktu dokonanego w ciągu 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. Wyjątek stanowią niekiedy produkty personalizowane, czyli takie, które były robione na specjalne zamówienie. Zamawiając online, możesz więc dokładnie obejrzeć produkt, a w razie niezadowolenia, bez problemu zwrócić go do sklepu.

Jak kupować bezpiecznie online?

Kupując sprzęt medyczny w sklepie internetowym, zwróć uwagę na to, gdzie znajduje się siedziba sprzedawcy. Najlepszą opcją jest internetowy sklep medyczny z siedzibą w Polsce – takie zakupy są łatwe, dostawa szybka i tania, a ewentualne zwroty czy reklamacje obsługiwane bezproblemowo. Gwarancją wysokiej jakości jest zakup sprzętu bezpośrednio od producenta. Przykładem sklepu online, który prowadzi producent mebli medycznych, jest www.sklep.wstech.eu należący do firmy WS-TECH z Sanoka. Jest to sklep medyczny online, który w swojej ofercie ma m.in. stoły do rehabilitacji, łóżka szpitalne, fotele ginekologiczne, fotele do pobierania krwi, leżanki medyczne, wózki do transportu chorych, stoliki zabiegowe, taborety i wiele innych produktów medycznych, które wyróżniają się wysoką jakością, wytrzymałością i odpornością na intensywną eksploatację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]