PODZIEL SIĘ
Jak wzmocnić włosy

W lecie mamy dostęp do wielu aromatycznych ziół, które możemy wykorzystać do pielęgnacji naszej urody. Większość z nich doskonale nadaje się do nawilżania, odżywiania i rewitalizowania włosów oraz skóry głowy. Nie traćmy tej możliwości i korzystajmy z tego, co daje nam przyroda. Jeżeli jednak mieszkamy w takim miejscu, w którym trudno o jakiekolwiek zioła, to zawsze możemy skorzystać z gotowych kosmetyków, które posiadają w swym składzie naturalne wyciągi z roślin.

Zioła doskonałe dla włosów

Patrząc na fryzurę kobiety, możemy stwierdzić, jaki jest jej stan zdrowia. Zaburzenia hormonalne, anemia, niedożywienie mogą objawiać się w postaci utraty blasku, miękkości i elastyczności włosów. Jeżeli również Ciebie dotknął taki problem, to wiedz, że możesz mu szybko zaradzić. Wystarczy, że użyjesz któregoś z poniższych ziół.

Rumianek

Możesz skorzystać ze świeżego rumianku, suszonego w formie herbatki lub z gotowego kosmetyku (np. Organiczny szampon do włosów Olejek Różany Dr Organic). W ten sposób złagodzisz stany zapalne skóry głowy oraz wzmocnisz i uelastycznisz włosy, dzięki zawartości w rumianku drogocennych składników, czyli flawonoidów i fitosteroli.

Skrzyp

Zawiera bardzo dużą ilość chmielu, która wzmacnia strukturę włosa. Płucząc kosmyki w naparze ze skrzypu, zapobiegamy ich łamaniu się i powstawaniu rozdwojonych końcówek.

Chmiel

Szyszki chmielu posiadają ksantohumol, który zwalcza grzyby i bakterie, leczy łupież i przeciwdziała wypadaniu włosów. Pozyskanie tej substancji w warunkach domowych jest bardzo trudne dlatego, jeżeli walczysz z powyższymi problemami, to wypróbuj gotowy kosmetyk z naturalnymi szyszkami chmielu, czyli 20-minutową maskę do włosów i skóry głowy marki Bania Agafii.

Co warto wiedzieć o ziołowych płukankach do włosów?

Stosując zioła w naturalnej postaci (np. w formie płukanki do włosów), musimy pamiętać o tym, że po wykonaniu zabiegu należy nałożyć na kosmyki maseczkę nawilżającą, ponieważ napary z ziół mogą znacznie wysuszyć fryzurę. Napar z rumianku lub skrzypu przygotowujemy bardzo prosto. Zalewamy świeże zioła lub torebkę z suszem wrzącą wodą, dolewamy trochę zimnej i tak przygotowanym naparem płuczemy włosy. Płukankę możemy stosować nawet 3 razy w tygodniu.

Poniżej przedstawię jeszcze jedną propozycję na ciekawą ziołową płukankę do włosów, która jest idealna dla osób walczących z nadmiernie przetłuszczającą się fryzurą.

Ziołowa płukanka na przetłuszczające się włosy

Ta płukanka ogranicza ilość wydzielanego sebum oraz przyspiesza wzrost włosów. Może być stosowana w przypadku wrażliwej skóry głowy.

Sposób przygotowania:

Należy zaparzyć świeży lub suszony rozmaryn i odstawić napar do wystygnięcia. Następnie dolewamy trochę chłodnej wody i tak przygotowanym roztworem płuczemy włosy. Nie spłukujemy płukanki od razu tylko po przynajmniej 10 minutach.

[Głosów:4    Średnia:4/5]
  • Dell

    ja polecam czasem zakwasić włosy, stają się wtedy lśniące i zdrowsze 😉