PODZIEL SIĘ
Kołtuny we włosach

Włosy, które się nadmiernie plączą, powodują powstawanie nieestetycznych kołtunów, które są bardzo trudne do rozczesania. Niejednokrotnie jesteśmy zmuszone do obcięcia włosów, które się skołtuniły. Powoduje to powstanie tzw. schodów, czyli dziur we fryzurze, które są najbardziej widoczne na długich i prostych włosach. Jesteśmy wtedy zmuszone do udania się do fryzjera w celu naprawienia zniszczonej fryzury. Zazwyczaj wiąże się to z wyraźnym skróceniem włosów lub ich mocnym wycieniowaniem, co nie zawsze może nam odpowiadać. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które efektywnie zapobiegają plątaniu się włosów. Warto je poznać, by uniknąć konieczności użycia nożyczek.

Dlaczego włosy się plączą?

Najbardziej podatne na plątanie są długie, kręcone i cienkie włosy oraz bardzo zniszczone. Równie często problem dotyczy osób, które mają wrażliwe włosy na warunki klimatyczne. Zmiany wilgotności powietrza i wiatr to najczęstsze przyczyny powstawania kołtunów. Nie można też zapominać o nieprawidłowej pielęgnacji włosów i silnym zniszczeniu fryzury drastycznymi zabiegami fryzjerskimi.

Zanim włosy zaczną się plątać i kołtunić, najpierw zmieniają swoją strukturę. Fryzura zaczyna się puszyć, a kosmyki są wyjątkowo suche i często występują na nich liczne uszkodzenia. Następnie dochodzi do plątania się włosów i powstawania kołtunów.

Co zrobić, by włosy się nie plątały?

Olej arganowy Planeta Organica

Jedyną receptą na nieplątanie się włosów i niepowstawanie kołtunów jest odpowiednia pielęgnacja. Powinnyśmy używać takich kosmetyków, które otaczają łuskę włosa i chronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dotyczy to zarówno szamponu, jak i odżywki. Należy wybierać takie produkty, które wygładzają i nawilżają włosy. Zaliczamy do nich wszystkie kosmetyki zawierające naturalny olej arganowy (np. Szampon do włosów farbowanych Olej arganowy Planeta Organica lub Maska do włosów farbowanych Olej arganowy Planeta Organica), który słynie z właściwości wygładzających strukturę włosa, odżywczych i dogłębnie nawilżających. Taki kosmetyk sprawdzi się również w pielęgnacji rozdwajających się końcówek.

Poza odpowiednią codzienną pielęgnacją musimy również przestrzegać kilku zasad:

  1. Nie tapirujemy włosów
  2. Po użyciu lakieru, a przed myciem włosów dokonujemy dokładnego rozczesania fryzury
  3. Fryzurę rozczesujemy mokrym grzebieniem, który ogranicza plątanie się włosów
  4. Do rozczesywania włosów używamy grzebienia z daleko rozstawionymi zębami
  5. Po nałożeniu odżywki lub maski do włosów dokonujemy rozczesywania, a dopiero potem spłukujemy kosmetyk

A czy Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na uniknięcie plątania się włosów? Co jeszcze dopisałybyście do tej listy?

[Głosów:3    Średnia:4/5]