PODZIEL SIĘ
Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalną substancją o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych. Doskonale sprawdza się w medycynie, aromaterapii i kosmetologii. Jest doskonale tolerowany przez skórę, dlatego przynosi tak dobre efekty pielęgnacyjne. Skutecznie leczy infekcje grzybicze, trądzik i łupież. Składniki zawarte w olejku działają na komórki grzybów i bakterii wszechstronnie – niszczą je i zapobiegają ponownemu namnażaniu. Olejek z drzewa herbacianego niszczy integralność komórek grzybiczych i bakteryjnych, powoduje utratę cytoplazmy oraz działa utrudniająco na oddychanie i transport jonów. W ten sposób komórki grzybów i bakterii są szybko zniszczone.

Jak działa olejek z drzewa herbacianego w kosmetyce?

Bakteriobójcze i grzybobójcze działanie naturalnych składników jest niezwykle cenne i bardzo poszukiwane podczas produkcji kosmetyków. Każdy produkt (czy to jest krem, żel pod prysznic, czy pomadka do ust) musi wyróżniać się pewną odpornością na bakterie, które mogą się do niego dostać wraz z powietrzem lub poprzez dotknięcie produktu brudnymi rękami. Każdy kosmetyk musi posiadać w swoim składzie jakąkolwiek substancję, która ograniczy do minimum namnażanie się bakterii. Jedną z niewielu takich naturalnych substancji jest olejek z drzewa herbacianego. Poza tym stosuje sią go również w celu zwalczania problemów dermatologicznych spowodowanych przez bakterie lub grzyby – np. łupież, grzybice skóry, trądzik.

Dlaczego jest tak bardzo skuteczny?

Olejek z drzewa herbacianego niszczy również takie bakterie, które są oporne na działanie innych środków bakteriobójczych – są to bakterie enterokoki i pseudomonas. Dodatkowo posiada szereg innych właściwości, które są drogocenne dla kosmetologii:

  • dezynfekuje
  • działa przeciwbólowo
  • ogranicza uczucie świądu
  • ściąga pory
  • reguluje pracę skóry
  • posiada silne właściwości antywirusowe

Olejek z drzewa herbacianego posiada przyjemny zapach, który dodaje energii i przynosi silne uczucie odświeżenia. Dodawany do naturalnych chusteczek nawilżających (np. Organiczne Chusteczki Nawilżane Drzewo Herbaciane Dr Organic) szybko i skutecznie odświeża, oczyszcza i pielęgnuje każdy rodzaj skóry. Olejek można kupić w naturalnej postaci i dodawać samodzielnie do domowych kremów lub wybrać gotowe naturalne kosmetyki z olejkiem z drzewa herbacianego (np. linia kosmetyków Drzewo herbaciane Dr Organic), które są wzbogacone o inne dobroczynne i organiczne składniki.

[Głosów:61    Średnia:2.6/5]
  • Dostałem się tutaj z linku zamieszczonego w komentarzu do mojego tekstu na temat olejku herbacianego. Ja z kolei skupiłem się na aspektach prozdrowotnych naturalniezdrowy.com.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego/ Myślę, że informacje znalezione tutaj i u mnie uzupełniają się dobrze 🙂