PODZIEL SIĘ
Suchy szampon

Szczególnie w okresie wakacyjnym doceniamy każdą dodatkową minutę spędzoną na świeżym powietrzu. Pragniemy wolnych weekendów, planujemy podróże i bardzo dużo pracujemy, by móc pozwolić sobie na chociaż kilka dodatkowych dni wypoczynku. Zmieniamy swoje codzienne przyzwyczajenia, by tego czasu mieć coraz więcej. Jedną z czynności, którą wykonujemy każdego dnia, jest kąpiel i mycie włosów. Chociaż sama w sobie nie trwa długo, to suszenie kosmyków i układanie fryzury może trwać i trwać. Już kilkadziesiąt lat temu kobiety poszukiwały dobrego rozwiązania tej sytuacji. Wtedy wynalazły puder, którym posypywano głowę i wyczesywano włosy. Po takim zabiegu fryzura wyglądała zdecydowanie czyściej, ale na pewno nie przypominała świeżo umytych włosów. Z czasem wynaleziono zdecydowanie lepszy produkt – tzw. suchy szampon.

Myjemy włosy na sucho, czyli wszystko o suchym szamponie

Suchy szampon powstał w celu ograniczenia czasu spędzanego na codziennym myciu włosów. Użycie tego kosmetyku pozwala błyskawicznie odświeżyć fryzurę. Włosy stają się lekkie, błyszczące i czyste. A to wszystko bez użycia nawet jednej kropli wody!

Suche szampony można kupić w formie typu spray lub przypominające puder. Każdy z nich należy nałożyć na skórę głowy, lekko rozmasować i wyczesać grzebieniem. Zawarte w kosmetyku substancje wiążą brud i nadmiar sebum, który później wyczesujemy przy pomocy szczotki. Dzięki temu nasza fryzura wygląda czysto przez cały kolejny dzień.

Sam suchy szampon nie wystarczy!

Należy pamiętać o tym, że suchy szampon tylko odświeża fryzurę, a nie myje głowy. Większość z nas (szczególnie osoby o włosach tłustych) może zauważyć, że już kolejnego dnia po użyciu suchego szamponu, umycie głowy będzie niezbędne. Suchy szampon poprawi wygląd włosów na jeden dzień. Panie posiadające normalne lub suche włosy będą mogły cieszyć się efektem nawet 2 dni dłużej, ale po tym czasie i tak będą zmuszone do użycia tradycyjnego szamponu spłukiwanego wodą. Należy pamiętać, że mycie włosów to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny i zdrowia, dlatego przynajmniej kilka razy w miesiącu należy umyć włosy w standardowy sposób.

Suchy szampon dla wrażliwej skóry głowy?

Większość osób, które chcą używać suche szampony jak najczęściej, pragnie tego z jednego powodu. Tradycyjne szampony wywołują u nich swędzenie i reakcje alergiczne, dlatego wolą używać suchych odpowiedników. Jeżeli teraz mówię właśnie o Tobie, to mam dla Ciebie lepsze rozwiązanie. Użyj normalnego szamponu do spłukiwania wodą, ale wybierz produkt ekologiczny o bardzo prostym składzie. Zwróć uwagę na to, by nie posiadał substancji chemicznych, silikonów, SLS i SLES, ponieważ to one są głównymi winowajcami podrażnień skóry głowy. Do wyboru masz wielu produktów, np. Szampon Turecki Planeta Organica lub Organiczny Szampon z Olejkiem Różanym marki Dr Organic.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]