PODZIEL SIĘ
Szybka pożyczka, która Cię nie zrujnuje? Zobacz 4 zasady taniego pożyczania

Zdarza Ci się pożyczać pieniądze? Masz wrażenie, że szybkie pożyczki są za drogie albo po prostu nie wiesz, jak znaleźć te tanie? Zobacz 4 proste zasady, które pomogą Ci zaoszczędzić na pożyczaniu.

Zasada 1: Pożyczaj online!

Jeżeli jeszcze tego nie robisz, będziesz zaskoczona o ile tańsza potrafi być szybka pożyczka przez Internet w porównaniu do tej gotówkowej. Internetowe firmy pożyczkowe oferują promocje dla nowych klientów i atrakcyjne warunki dla tych, którzy spłacą pierwsze zobowiązanie w terminie.

Wystarczy sprawdzić kilka rankingów i wczytać się w regulamin usługi. To, co najbardziej powinno Cię interesować, to całkowity koszt pożyczki.

Zasada 2: Nie pożyczaj więcej, niż potrzebujesz

Szybka pożyczka kusi dostępnością . Zazwyczaj sięgamy po nią wtedy, kiedy pilnie potrzebujemy gotówki. Przykład? Zepsuta lodówka – naprawa kosztuje 700zł, koszt nowej to ok. 1000 zł. Masz 500 złotych i dosyć fachowców. Sięgasz po szybką pożyczkę. Już miałaś wpisać we wniosku 500 zł, ale zauważyłaś, że od 1500 zaczynają się lodówki z systemem no-frost (już nigdy nie musiałabyś rozmrażać)… brzmi kusząco? Tak, ale 1500 zł to trzy razy więcej, niż masz. Pamiętaj, że od każdej pożyczonej złotówki naliczany jest procent, który musisz spłacić. Nie pożyczaj więcej, niż jest Ci niezbędne.

Zasada 3: Oddawaj w terminie

Termin spłaty pożyczki nadszedł szybciej, niż myślałaś? Sprawdź, czy Twój pożyczkodawca umożliwia odłożenie go w czasie. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj pożyczki niespłaconej – do narastających odsetek mogą dojść kary umowne, koszty windykacji (powiadomień i monitów). Zwykle są wysokie i niepotrzebne – dużo mniej wyniesie Cię opłata za przedłużenie spłaty.

Zasada 4: Szukaj okazji!

Szybka pożyczka to specyficzny produkt finansowy. Jak większość produktów, bywa sprzedawana po okazyjnych cenach. Pożyczkodawcy prześcigają się w pomysłach na promocje. Najczęstsze okazje, jakie można znaleźć to:

  • Pierwsza pożyczka za darmo
  • Pożyczka do 7 dni za 0 zł
  • Dla klientów, którzy terminowo spłacili pierwszą pożyczkę – druga gratis

Chwyt marketingowy? Niekoniecznie. Konkurencja na rynku szybkich pożyczek jest naprawdę duża, dlatego firmy pożyczkowe walczą o klienta.

Każda promocja ma oczywiście swój regulamin, który należy przeczytać, ale jeżeli nie znajdziesz w nim nic podejrzanego, możesz śmiało cieszyć się tanią pożyczką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
  • Gość

    Świetny wpis! Ja ostatnio w internecie spotykam się tylko z komentarzami, że po co pożyczać, że pożyczki w internecie to naciągactwo, że przez to się popada w długi.. a sama się z tym bardzo nie zgadzam, bo sama często korzystam z takiej formy pożyczania pieniędzy. Mam sprawdzony portal https://www.credy.pl/ gdzie zawsze znajdę jakąś odpowiednią oferte!