PODZIEL SIĘ

Problemy z potencją to bardzo powszechne zjawisko u mężczyzn. Według szacunków, mogą dotykać nawet 50% męskiej części społeczeństwa. Uwarunkowane jest to przede wszystkim przez andropauzę, czyli proces obniżenia lub upośledzenia funkcji hormonalnych i zdolności rozrodczych.

Andropauza niesie za sobą szereg różnych zmian, które wpływają na zdolność seksualną mężczyzn. Do najpopularniejszych objawów tego zjawiska zaliczamy:

  • problemy z erekcją
  • nieodczuwanie satysfakcji seksualnej
  • brak ochoty na seks
  • ogólne obniżenie zadowolenia z kontaktów seksualnych

Andropauza to swojego rodzaju zapowiedź starości. Zmiany tego typu towarzyszą zwykle mężczyznom w wieku powyżej pięćdziesiątego roku życia, aczkolwiek mogą pojawiać się także znacznie szybciej. Wiele bowiem zależy od indywidualnych uwarunkowań oraz prowadzonego trybu życia.

Problemy z potencją – czy można się ich pozbyć?

Impotencja to dolegliwość niezwykle wstydliwa. Panowie bardzo często ukrywają tę przypadłość przed swoimi partnerkami, gdyż najzwyczajniej w świecie obawiają się ich reakcji. Wszakże, dla wielu mężczyzn sprawność seksualna jest miarą męskości.

Panowie korzystają bardzo często z różnego rodzaju tabletek na potencję, które są skuteczne, ale nie rozwiązują problemu. Cel zostaje osiągnięty, bo pojawia się ochota na seks, a przyrodzenie „nie odmawia posłuszeństwa”. Nie mniej jednak, systematyczna suplementacja tego typu środków jest bardzo kosztowna. Poza tym, zawsze trzeba być przygotowanym na zbliżenie, gdyż preparat na potencję zwykle trzeba zażywać minimum kilkadziesiąt minut przed ewentualnym stosunkiem. To spore ograniczenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat skuteczności popularnych tabletek na potencję? Poznaj o opinie o Braveranie i podobnych środkach tego typu odwiedzając bloga: http://braveranpotencja.pl

Aby całkowicie wyeliminować problem trzeba przede wszystkim zmienić styl życia na zdrowszy. Problemy z potencją można wyeliminować między  innymi poprzez doprowadzenia organizmu do optymalnej kondycji fizycznej i psychicznej. Można tego dokonać chociażby poprzez zmianę nawyków żywieniowych, wzmożenie aktywności fizycznej, regulację rytmu dobowego i rezygnację z wszelkiego rodzaju używek. Tego typu „metamorfozy” zalecane są przed seksuologów i urologów jako forma leczenia pomocniczego.

Warto przy tym pamiętać, że zdecydowanie łatwiej zapobiegać, niż leczyć. Najlepszą formą profilaktyki jest właśnie prowadzenie pro-zdrowotnego stylu życia.

Naturalny proces, a kompleksy dojrzałych mężczyzn

Mimo, iż problemy z potencją dotykają naprawdę szerokiego grona mężczyzn, to nadal impotencja jest traktowana jak temat tabu. Mało kto przyznaje się do występowania zaburzeń seksualnych, gdyż uważa się to za wielką ujmę. Nie mniej jednak, to całkowicie naturalne zjawisko, które wymaga akceptacji. Co więcej, nieumiejętne próby zatuszowania problemu mogą wręcz spotęgować zjawisko.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaburzeniach sprawności seksualnej i poznać środek, który likwiduje zarówno źródło, jak i działa objawowo – koniecznie zajrzyj na: eronplus.pl.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]