PODZIEL SIĘ
Wampirzy lifting

W dzisiejszym artykule dotyczącym zadziwiających zabiegów kosmetycznych z całego świata, przyjrzymy się szokującej formie liftingu twarzy. Wampirzy Lifting to zabieg, który polega na wstrzyknięciu w skórę osocza bogatopłytkowego. W ten sposób likwidujemy zmarszczki, za pomocą własnej krwi. Nieprawdopodobne, prawda?

Jak działa terapia osoczem bogatopłytkowym?

Taki zabieg ma na celu głównie silne zregenerowanie naskórka. Pacjentce wstrzykuje się jej własną krew, która wypełnia zmarszczki. Najczęściej na taką terapię decydują się osoby, które nie są przekonane do popularnej toksyny botulinowej. Takie, które mogą obawiać się, że botox spowoduje powstanie nienaturalnego wyrazu twarzy. W przypadku terapii osoczem bogatopłytkowym nie ma takiego zagrożenia.

Dlaczego właśnie osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest krwiopodobnym preparatem, który otrzymuje się z krwi osoby poddawanej zabiegowi. Osocze jest bogate w komórki i peptydy, które pełnią funkcję pobudzającą wzrost nowych, zdrowych komórek. W ten sposób tkanki skóry ulegają biologicznej odnowie. Mogłoby się wydawać, że skoro używamy krwi pacjenta, to jest to zabieg w pełni bezpieczny. Czy taka jest prawda?

Wampirzy lifting – skutki uboczne

Zabieg jest dość dobrze tolerowany przez większość typów skóry. Niektórzy twierdzą, że to tzw. lifting dla alergików. Jest w tym dużo racji, ponieważ osocze to substancja biologicznie obojętna, nieniosąca zagrożenia wystąpienia alergii. Niestety niektórzy lekarze twierdzą, że taki zabieg może być powodem wystąpienia chorób autoimmunologicznych. Nie jest to do końca potwierdzona hipoteza, ale z pewnością można stwierdzić, że zabiegów z osoczem bogatopłytkowym nie można łączyć z popularnymi zabiegami z kwasu hialuronowego. Większość lekarzy odradza takie kombinacje i sugeruje, aby po prostu zdecydować się na jeden z nich.

Wampirzy lifting można stosować niemalże na całą twarz. Czoło, policzki, fałdy wokół nosa, szyja dekolt, dłonie, okolica oczu – to najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi. Niektórzy lekarze stosują te metodę również w celu leczenia łysienia. Podobno z bardzo dobrym skutkiem.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Najwięcej pacjentów dostrzega wyraźną poprawę w kondycji skóry, a zdecydowana część z nich również spore wygładzenie zmarszczek. Skóra staje się elastyczna i jędrna, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Oczywiście również poprawia się ukrwienie skóry.

[Głosów:7    Średnia:3.9/5]