PODZIEL SIĘ

Trądzik młodzieńczy, nazywany też pospolitym, to jedna z częściej występujących chorób skóry. I choć z nazwy zazwyczaj przypisuje się ją osobom młodym, to prawda jest taka, że z trądzikiem mają do czynienia również dorośli. Zarówno dla nastolatków, jak i osób w wieku dojrzałym bardzo duży problem stanowią nie tylko nieestetyczne wykwity ropne na twarzy, lecz także ich pozostałości, do których najczęściej zaliczamy szpecące blizny. Jak możemy pozbyć się tego mankamentu urody? Najlepiej przy pomocy prostego zabiegu laserowego, który w dzisiejszych czasach nie musi wiązać się już z dolegliwościami bólowymi.

Blizny potrądzikowe – a może znikną same?

Blizny potrądzikowe mogą stanowić przejściowy problem lub szpecić skórę naszej twarzy przez lata. Wszystko zależy od tego, jak szybko zareagujemy na ich obecność, a także, jakie indywidualne zdolności do regeneracji i odbudowy ma nasza skóra. Zdarza się, że blizny potrądzikowe zmniejszają się samoistnie wraz z upływem czasu lub ich wygląd poprawia się po stosowaniu specjalnych maści lub preparatów dermatologicznych. Trzeba jednak zaznaczyć, że bardzo rzadko mamy do czynienia z sytuacją, w której blizny potrądzikowe znikają z twarzy w całości, bez pomocy wybranych środków lub lekarza. Zazwyczaj są to na tyle głębokie zmiany w skórze, że wymagają podjęcia specjalistycznych metod leczenia.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – najlepsza metoda walki z bliznami?

Współcześnie jedną ze skuteczniejszych metod walki z bliznami po trądziku jest ich usuwanie przy pomocy nowoczesnych zabiegów laserowych. To metoda, która doskonale pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, których ubytki tworzą właśnie nieestetyczne blizny na twarzy. Do tej pory laserowe usuwanie blizn po trądziku odbywało się najczęściej przy pomocy laserów frakcyjnych, które, choć przynosiły bardzo dobre efekty w walce z bliznami, narażały Pacjenta na ból i długi czas gojenia skóry po zabiegu. Dziś problem ten rozwiązują nowoczesne lasery pikosekundowe, które pozwalają przeprowadzić zabieg w głębokich warstwach skóry, bez naruszania wierzchniej warstwy naskórka. Discovery Pico i PicoSure to najnowocześniejsze lasery pikosekundowe, które obecnie cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród lekarzy medycyny estetycznej – specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy przez 1,5 roku jako jedyni w Polsce dysponowali pierwszym, pikosekundowym laserem na świecie PicoSure, przyznają, że innowacyjna technologia najkrótszej wiązki laserowej pozwala przynieść widoczne efekty poprawy wyglądu skóry, bez dokuczliwych dla Pacjenta dolegliwości bólowych, ryzyka poparzenia oraz długiego okresu rekonwalescencji pozabiegowej. Blizny wyrównują się stopniowo, a efekty zabiegu widoczne są już po kilkunastu dniach od jego przeprowadzenia.

Jakie są inne metody usuwania blizn po trądziku?

Specjaliści z Kliniki Miracki zaznaczają, że przypadek każdego Pacjenta jest inny i może wymagać zastosowania innych metod leczenia blizn potrądzikowych, dlatego warto na początku przede wszystkim skonsultować swój problem z lekarzem. Dermatolog, po wstępnej, wizualnej ocenie stanu skóry, może zaproponować zastosowanie laseroterapii, zabiegów złuszczających, mezoterapii i wypełniaczy lub też połączenie kilku tych metod jednocześnie.
Więcej na temat leczenia blizn potrądzikowych znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/blizny-po-tradziku/

[Głosów:1    Średnia:5/5]