PODZIEL SIĘ
Komunia, dzień dziecka i zakończenie roku 2019: co na prezent?

Wiosną zaczyna się sezon uroczystości szkolnych i rodzinnych, a wraz z nim gorący czas dla rodziców, jeśli chodzi o zakupy. Jakie gry na Xbox One i planszówki warto kupić i co jeszcze sprawdzi się jako prezent?

Najnowsze gry na Xbox One

Obok absolutnych nowości pojawiają się też remake’i i kolejne odsłony znanych i lubianych gier. Starsze nastolatki mogą pamiętać ich poprzednie wersje z własnego dzieciństwa, a młodsze dzieci odkryją je razem z mamą czy tatą, którzy grali w nie w ich wieku. Jedną z takich gier jest Elder Scrolls 6. To wciągające RPG, które zapewnia długie godziny zabawy.

Najnowsza odsłona to poprawiona grafika i nowa rozgrywka w stosunku do wcześniejszych części. Zobacz inne najnowsze gry na Xbox One, które sprawdzą się dla uczniów w różnym wieku i ich rodziców. Z myślą o dzieciach warto czytać oznaczenia wiekowe na pudełkach. Często młodzież najbardziej jest zainteresowana grami, które zdecydowanie nie są przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Takich nowości w tym roku będzie sporo. To m.in. niezwykle brutalne Mortal Kombat 11 czy horror Resident Evil 2.

Bardziej odpowiednie dla młodego gracza będą rozwijające wyobraźnię i pięknie zaprojektowane przygodówki, jak One Piece: World Seeker czy Ori and the Will of the Wisps. W przypadku rodzeństwa warto sprawdzać, czy gra na Xbox One ma tryb wieloosobowy, by uniknąć kłótni o to, czyja kolej przypada.

Najnowsze gry na Xbox One

Gry na Xbox One to nie jedyny pomysł na prezent

Z działu z elektroniką poza grami na Xbox One wśród prezentów warto wymienić też aparat Instax. Wydawałoby się, że skoro istnieje możliwość robienia nieograniczonej ilości zdjęć telefonem, to nikt nie będzie chciał wracać do zawodnych aparatów kompaktowych. A jednak dzisiejsze nastolatki widzą w tym urok przeszłości. Aparaty typu Instax mają przy tym pastelowe kolory i robią zdjęcia o takim samym kwadratowym kształcie, jak te na Instagramie. Można je przykleić na lodówce lub stworzyć kolaż dla przyjaciół. Z uwagi na wymienny film każde ujęcie musi być przemyślane, co sprzyja rozwijaniu kreatywności.

Z elektroniki warto rozważyć też zakup zestawu do wirtualnej rzeczywistości. Znawcy rynku są zgodni, że to do nich należy przyszłość. Wielu nastolatków już marzy, by jak najszybciej przetestować takie urządzenie. Wizyta w salonie VR jest dość droga, więc choć ceny okularów do VR też nie są niskie, przy kilkorgu dzieci może się to opłacać już w perspektywie roku czy dwóch lat. Z bardziej konwencjonalnych sprzętów starszy nastolatek, który myśli już o studiach, może ucieszyć się z laptopa. Koniecznie w atrakcyjnym, różowym czy złotym kolorze.

Gry planszowe wracają do łask

Renesans przeżywają dziś gry planszowe. Wybór jest olbrzymi. Przed zakupem lepiej zapytać wprost o preferencje lub poradzić się w specjalistycznym sklepie. Popularny jest zabawny Dixit czy wciągający Osadnicy Katanu. Warto tylko sprawdzić wcześniej, czy ktoś z bliskich znajomych dziecka nie ma tego tytułu, by nie dublować gier. To o tyle ciekawy prezent, że w przypadku planszówek rozpiętość cenowa jest duża. Każdy znajdzie więc prezent na swoją kieszeń.

Gry na Xbox One

A czego nie warto kupować?

Dawniej popularnym prezentem były rolki. Dziś można też jeździć na hulajnodze, longboardzie czy hooverboardzie, więc lepiej zapytać dziecko przed zakupem, czy życzy sobie akurat tego gadżetu lub podpatrzeć, na czym jeżdżą jego znajomi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]