PODZIEL SIĘ
Gadżety do tabletu i laptopa na prezent dla dzieci

Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami. Niektóre z poniższych gadżetów służą tylko rozrywce, a inne, jak klawiatura do tabletu, mogą poprawić też bezpieczeństwo lub komfort podczas zabawy.

Świetnym gadżetem dla nastolatka, który często gubi klucze czy telefon, jest lokalizator. Wystarczy go dołączyć do wybranego przedmiotu, a następnie sprawdzać w aplikacji na telefonie lub tablecie jego położenie. W każdej chwili można też uruchomić alarm, by sygnał dźwiękowy ułatwił znalezienie rzeczy w dużym domu lub na szkolnym boisku. W przypadku młodszych dzieci rodzice mogą traktować taki lokalizator jako pomoc w ustaleniu, gdzie jest dziecko, umieszczając go w plecaku i ściągając aplikację na własny telefon.

Gadżety na zimę i do grania

Gadżety na zimę i do grania

Niezwykle tanim i praktycznym gadżetem są rękawiczki do smartfonów i tabletów. W zwykłych rękawiczkach trudno obsługiwać takie urządzenie, co szczególnie przeszkadza zimą. Wersja przystosowana do ekranów dotykowych pozwala nie rozstawać się ze swoim tabletem nawet w podróży czy na mrozie.

Fan gier posiadający tablet ucieszy się z joysticka przyczepianego do ekranu. Dzięki temu na mobilnym urządzeniu można grać w popularne gry wymagające zręczności jak FIFA, co byłoby trudne przy dotykowym ekranie.

Klawiatura do tabletu do nauki i nie tylko

Nastolatki często dostają tablet jako pomoc w nauce, ale zdarza się, że nie wykorzystują go w ten sposób. Zwykle wytłumaczenie jest proste: pisanie na ekranie dotykowym nie jest zbyt intuicyjne ani wygodne, więc bez klawiatury do tabletu trudno pisać prace czy odrabiać lekcje. Łatwo to zmienić, dołączając zewnętrzną klawiaturę. Dzięki niej sprzęt zamienia się w poręczny notebook, który można zabrać na zajęcia w szkole. Zobacz pełen ranking klawiatur do tabletu!

Głośniki do tabletu dla dzieci

Młodzi ludzie, którzy szczególnie lubią pisać do znajomych czy notować wszystkie swoje pomysły, ucieszą się z jeszcze jednego gadżetu. To klawiatura laserowa do tabletu. Wystarczy umieścić obok swojego przenośnego komputera niewielkie urządzenie, które emituje na wybraną powierzchnię światło podczerwone, układające się we wzór klawiatury. Można z niej korzystać wszędzie w bardzo wygodny sposób. Co ważne, to zaawansowane technologicznie urządzenie wcale nie jest drogie. Aby tablet trzymał się pionowo podczas pisania, warto zainwestować w gumową podstawkę lub od razu wybrać model z podpórką na tylnej części.

Głośniki do tabletu dla dzieci

Bardzo przydatnym gadżetem są głośniki do tabletu. Można dostać w sklepach takie bezprzewodowe, z których konfiguracją poradzą sobie nawet starsze dzieci. To sposób na uprzyjemnienie wycieczek czy imprez, ale też pomoc w zaśnięciu dla młodszych dzieci, które lubią słuchać przed snem ulubionych bajek. Tańsze tablety często mają kiepskie głośniki, co w niektórych przypadkach uniemożliwia rozmowę na Skype z babcią czy oglądanie filmów. Dodanie głośników zewnętrznych najczęściej pozwala znacznie poprawić komfort i głośność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
  • Jovita Kwiatkowska

    Tak, naprawdę wartościowy artykuł. Tylko, że czasami lepiej kupić używany sprzęt. Nawet jak czeka nas drobna czy innego sprzętu, to często bywa to i tak bardzo opłacalne. A naprawa laptopa nie musi być kosztowna. A co dziecko będzie mieć frajdę, to będzie mieć.

  • Szczepan Piekielny

    No tak!