PODZIEL SIĘ
Jak dbać o skórki wokół paznokci

Czy pamiętacie jeden z poprzednich wpisów, w którym mogliście przeczytać jak krok po kroku wykonać profesjonalny pedicure w zaciszu własnego domu?

Tutaj zamieszczam przypominający link: http://blog.goodies.pl/pedicure-w-domu-jak-zrobic-profesjonalny-zabieg-w-domowym-zaciszu/.

Wspominałam w nim o rewelacyjnym olejku z witaminą E Dr Ogranic, który pomaga pozbyć się szpecących skórek wokół paznokci. Jedna z moim koleżanek zaproponowała szersze omówienie tego tematu, jak również dostałam parę tego typu wiadomości od czytelników, dlatego dzisiaj spełniam Waszą prośbę.

Olejek z witaminą E Dr Ogranic

Jak pielęgnować skórki wokół paznokci?

Popularnie zwane zadziorkami mogą całkowicie zniszczyć efekt nawet najlepszego manicure’u. Pewnie nie raz denerwowałaś się z ich powodu i miałaś ochotę je pozdzierać lub poobgryzać. Nie rób tego! Jest wiele innych skutecznych metod, które raz na zawsze rozprawią się z tym problemem.

Najważniejsza pielęgnacja

Najczęściej skórki wokół paznokci zaczynają odstawać wtedy, gdy nie poświęcamy im wystarczającej uwagi. Osoby, które nie posiadają predyspozycji genetycznych do zadziorów, są w bardzo dobrej sytuacji. Wystarczy, że będą skrupulatnie stosować dobry krem nawilżający do rąk, a skórki nie będą dawać o sobie znać. W gorszym położeniu znajdują się osoby, które często narzekają na ten nieestetyczny problem. Dla nich również jest ratunek! Może trochę inny, może bardziej pracochłonny, ale najważniejsze, że jest.

Olejek z witaminą ETakie osoby powinny zainwestować w dodatkowy kosmetyk, który będą wmasowywać w skórki przynajmniej raz dziennie. Tak jak już wcześniej wspomniałam, polecam wypróbowanie organicznego olejku z witaminą E. Dlaczego właśnie on jest skuteczny? Nie trzeba się nad tym długo zastanawiać. Skórki zaczynają się zadzierać, gdy brakuje im witaminy E i odpowiedniego nawilżenia, czyli tego, co znajdziecie w olejku Dr Organic. Skrupulatne stosowanie preparatu przez około 10-14 dni sprawi, że skórki już się nie będą zadzierać.

Domyślam się, że oczekujecie szybszego efektu, dlatego mam dla Was kilka propozycji.

Sposób na zadziorki

Codzienne wcieranie olejku z witaminą E będzie podstawą naszej pielęgnacji. Poza tym użyjemy jeszcze dwóch wspomagających metod, aby raz na zawsze pożegnać zadziorki. Pierwszą z nich jest kąpiel w oliwce. Możemy użyć do tego celu wspomnianego wyżej kosmetyku, wtedy wlewamy kilka kropel olejku do miseczki z ciepłą wodą i tak moczymy dłonie przez 15 minut. Kąpiel wykonujemy co drugi dzień. Drugim sposobem jest użycie naturalnej, najlepiej ekologicznej oliwy z oliwek. W tym przypadku musimy użyć o wiele więcej oliwy – mieszamy ją w proporcji pół na pół z ciepłą wodą. Jeżeli nie mamy w domu dobrej oliwy, to nie kupujmy jej specjalnie – lepiej wydać te pieniądze na oliwkę Dr Organic, która i tak jest nam niezbędna.

Kolejnym sposobem jest stosowanie dostępnych w aptece kapsułek z witaminą A+E. Kapsułkę należy przebić i wycisnąć z niej olej, a następnie posmarować nim skórki i tak pozostawić na całą noc. Jest to tylko metoda wspomagająca, ponieważ witaminy zawarte w tych kapsułka są stworzone tak, aby odżywiać nasz organizm od wewnątrz, czyli posiadają pewną trudność w przedostawaniu się przez naskórek. Olejek Dr Organic musimy być produktem bazowym w naszej terapii, ponieważ posiada organiczną witaminę E, którą cechuje wysoka przyswajalność przez naskórek oraz bioczynność.

Wypróbujcie tę terapię i dajcie znać, jakie otrzymałyście efekty!

[Głosów:3    Średnia:5/5]
  • Michasia

    Bardzo przydatny post, skorzystam z niego na pewno! ♥ Świetnie wszystko opisane.