PODZIEL SIĘ
Organiczna pasta do zębów Aloe Vera Dr Organic

W dzisiejszym teście będziecie mogli dowiedzieć się, jaka jest różnica pomiędzy ogólnodostępnymi pastami do zębów a organicznymi. Po raz pierwszy w życiu zdecydowałam się na przetestowanie naturalnej pasty i sama byłam ogromnie ciekawa, czy spełni moje oczekiwania. Przyzwyczajona do ogólnodostępnych past liczyłam na to, że i ten produkt będzie przynosił uczucie świeżości, dobrze się pienił i odpowiednio działał na szkliwo zębów i dziąsła.

Organiczna pasta do zębów Aloe Vera Dr Organic

Marka Dr Organic posiada w swojej ofercie 3 rodzaje organicznych past: naturalny aloes, drzewo herbaciane, owoc granatu. Zdecydowałam się na wypróbowanie tej pierwszej, ponieważ jak już zapewne wiecie, kocham i doceniam dobroczynne właściwości naturalnego aloesu. Poza tym przemówiło do mnie opakowanie, na którym napisane jest, że ta konkretna pasta posiada właściwości wybielające.

Pasta ma fajne, poręczne opakowanie i bardzo łatwo się ją nakłada. Podczas wyciskania nie zatrzymuje się u wyjścia tubki tak, jak dzieje się to w przypadku niektórych innych tego typu produktów. Dodatkowo doceniam ją za to, że jest po prostu pastą w kremie. Ostatnio używałam sprowadzanego z zagranicy proszku wybielającego zęby, który stosuje się jak pastę. Nie był komfortowy w użytkowaniu. Musiałam go nakładać na mokrą szczoteczkę i uważać, by większość proszku nie spadła. Dokładało mi to kolejnych obowiązków w postaci dodatkowego mycia umywalki. Używam szczoteczki elektrycznej, która rozpryskiwała ten proszek prawie po całej łazience. Jak to mówi młodzież: masakra! 😉

Organiczna pasta do zębów Aloe Vera

Pasta z aloesem Dr Organic ma optymalną konsystencję, która dobrze się trzyma nawet elektrycznej szczoteczki włączonej na największe obroty. Pierwszą rzeczą, którą polubiłam w tej paście, jest przyjemny mentolowy zapach i delikatny miętowy smak. Bardzo, bardzo lubię! Poza tym wystarcza na prawdę odrobina pasty, by dokładnie oczyścić zęby. Spełniła również moje oczekiwania pod względem pienienia się – jest na prawdę w porządku. Jednak największa zaleta tkwi w efekcie, jaki przynosi. Po użyciu pasty moje zęby były tak czyste, jak chyba nigdy dotąd, a używałam już raczej wszystkich past dostępnych w hipermarketach. Zazwyczaj szukałam oszczędności na produktach do higieny jamy ustnej, więc miałam okazję co chwilę używać innej pasty. Na szczęście stosowanie produktu od Dr Organic również pomaga w dbałości o domowy budżet. Pasta kosztuje poniżej 20 złotych, a wystarcza na dwa miesiące! Do tej pory zużywałam 1 tubkę w ciągu trzech tygodni. Nie tylko ja, bo i mój mąż i goście, którzy nocują u nas po kilka dni w miesiącu, korzystali dokładnie z tej samej pasty.

A co z wybielaniem?

Oczywiście muszę również powiedzieć o właściwościach wybielających, które gwarantuje producent. Nie zawiodłam się, bo moje zęby naprawdę są teraz piękne i białe. Tym bardziej że moim głównym napojem w ciągu dnia jest czarna kawa, a często co wieczór raczymy się z mężem lampką czerwonego wina. Po wypiciu tego trunku moje zęby zawsze dostają jakiegoś dziwnego kolorytu, który do tej pory było trudno zmyć podczas wieczornej toalety. Dopiero na drugi dzień rano ta dziwna barwa znikała. Pasta z aloesem Dr organic usunęła pozostałości po winie podczas jednego mycia! Rewelacja!

Na sam koniec pragnę dodać, że po użyciu organicznej pasty z aloesem moje zęby są jakby gładsze. Można to z łatwością wyczuć pod językiem. Polecam i obiecuję, że w przyszłości przetestuję kolejną odsłonę organicznych past Dr Organic.

[Głosów:2    Średnia:5/5]