PODZIEL SIĘ
Jak dbać o włosy latem?

Ostatnio zastanawiałam się, która część mojego ciała przysparza mi najwięcej problemów podczas letniej pielęgnacji. Oczywiście padło na włosy. Długie, naturalnie lekko falujące i matowe oraz bardzo niesforne. Zawsze po wakacjach musiałam im zafundować jakąś mega mocną odnowę, by nie musieć zgolić się na łyso. Słońce, piach, wiatr, klimatyzacja i suche powietrze – to wszystko sprawia, że w ciągu zaledwie dwóch miesięcy nasze włosy mogą stracić na blasku, elastyczności i lekkości. Każdej jesieni narzekałam na suche, puszące się i łamliwe włosy, które miały tak paskudne końcówki, że nie mogłam na nie patrzeć. Dodatkowo zmieniały kolor na mysią szarość, a przecież farbuję je na piękny brąz. Myślę, że w te wakacje nie będę miała tego problemu, bo zafundowałam sobie keratynowe prostowanie. Swoją drogą, jeżeli szukacie taniego szamponu do włosów po keratynowym prostowaniu, to zaglądnijcie -tutaj-. Wracając do tematu, zaczęłam przekopywać internet i znalazłam kilka fajnych artykułów napisanych przez profesjonalnych fryzjerów. Z nich dowiedziałam się jak dbać o włosy latem, by we wrześniu nie płakać. Chętnie podzielę się z Wami tą wiedzą. Zobaczymy we wrześniu, jaki będzie efekt.

Pielęgnacja włosów latem w 5 krokach

1. Chroń włosy przed słońcem i słoną wodą

Noś chusteczkę lub kapelusz, a po wyjściu ze słonej wody przepłucz włosy zwykłą wodą, by dobrze wypłukać z nich sól. Sól, która utrzymuje się na kosmykach przez kilka godzin do powrotu do domu, silnie wysusza fryzurę.

2. Podetnij końcówki przed wyjazdem

Przed wyjazdem udaj się do fryzjera w celu podcięcia samych końcówek. Nie tylko Twoja fryzura zyska na wyrazistości, ale również włosy zyskają na kondycji. Unikniesz niszczącego rozczesywania kołtunów, a fryzura będzie się o wiele lepiej układać.

3. Stosuj maski nawilżające

Przynajmniej raz w tygodniu zapewnij włosom silną odbudowę. Stosuj maski nawilżające dobrych firm, które zawierają szereg substancji aktywnych. Ja na te wakacje wybrałam maseczkę do wszystkich rodzajów włosów z olejem avocado (Objętość i Połysk marki Planeta Organica). Uwielbiam błyszczące włosy, a po keratynowym prostowaniu są trochę oklapnięte, więc liczę na to, że zyskają na objętości. Oczywiście możecie się spodziewać kosmetycznego testu na blogu.

4. Codziennie stosuj lekką odżywkę do włosów

Pamiętaj o tym, że gdy nakładasz na głowę kapelusz chroniący kosmyki przed szkodliwym działaniem promieni UV, to również ograniczasz im dostęp do powietrza. W ten sposób włosy stają się suche i wiotkie. Dobra odżywka o działaniu nawilżającym na pewno temu zapobiegnie.

5. Farbuj włosy na 1,5 tygodnia przed wyjazdem

Farbowanie włosów na kilka dni przed wyjazdem nie jest dobrym pomysłem. Kolor zblednie, a fryzura będzie narażona na jeszcze mocniejsze przesuszenie. Umów się na wizytę na 1-2 tygodni przed wyjazdem. Po powrocie z wakacji dokonasz kolejnego farbowania, ponieważ akurat będzie to odpowiedni czas na pokrycie odrostu.

Moim zdaniem są to bardzo przydatne porady, chociaż punkt 3 i 4 mam opanowany do perfekcji, a do innych zaleceń będę musiała się dostosować :).

[Głosów:1    Średnia:5/5]