PODZIEL SIĘ

Zwiększenie masy mięśni, pomimo usilnych starań, jest często trudnym zadaniem. Bez odpowiedniej diety, suplementów i starannie realizowanego treningu, ciężko jest osiągnięcie zamierzonego celu. Jak powinno wyglądać budowanie masy mięśniowej?

Jaką dietę wybrać?

Niektóre organizmy do zwiększenia masy potrzebują tylko większej ilości odpowiedniego jedzenia. Jeśli natomiast zależy nam na tym, by nie nabawić się mało estetycznego tłuszczu, warto stosować taką dietę, z której energia będzie wykorzystana do budowy aminokwasów w mięśnie, jednocześnie powiększają ich rozmiary. Warto zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii, zwracając szczególną uwagę na proteiny oraz energię w postaci tłuszczów i węglowodanów. Odpowiednia podaż pokarmów jest też podstawą do tego, by robić coraz bardziej intensywne treningi.

Szacuje się, że na każdy kilogram masy ciała, powinno się dostarczać około 2 g białka. Reszta energii to węglowodany oraz tłuszcze. Jeśli z reguły jesteś osobą szczupłą, która wolno przybiera na wadze, pamiętaj o węglowodanach. Jeśli masz tendencję do odkładania się tłuszczu, wybieraj raczej wyższą ilość tłuszczów. W Internecie istnieją kalkulatory umożliwiające dokładnie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Pamiętaj jednak, ze nic nie zastąpi obserwacji. Każdy organizm jest inny i inaczej może reagować na dostarczane substancje odżywcze i treningi. Jeśli zauważasz, że mimo stosowania zasad masa ciała nie rośnie, zwiększ kalorie. Jeśli natomiast Twoja masa rośnie zbyt szybko – zmniejsz podaż kalorii.

Suplementy diety

Pomocne, a w większości wypadków niezbędne są suplementy diety dla sportowców i nie tylko. Jedne z lepszych i polecanych przez specjalistów to suplementy firmy Swanson. Można je kupić na stronie sklepswanson.pl w dobrych cenach. Takie suplementy pomagają budować beztłuszczową masę mięśniową, dają szybsze i lepsze efekty oraz motywują do dalszej walki o własny organizm. Trzymamy za Was kciuki!

[Głosów:1    Średnia:5/5]