PODZIEL SIĘ
Koenzym Q10 – jakie ma właściwości?

Przez wielu kojarzony wyłącznie z antidotum na zmarszczki. Niekiedy nazywany eliksirem nieśmiertelności, zwłaszcza dla grupy pacjentów cierpiących na niewydolność mięśnia sercowego. W praktyce, regularnie dostarczany organizmowi, potrafi skutecznie obniżyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego i błyskawicznie zmniejsza tak zwany zły cholesterol. To prawdziwy „złoty środek” w przypadku walczących z chorobą wieńcową oraz osłona przed udarem. Koenzym Q10 – nie tylko w naturalnej postaci, ale także jako wygodny w zażywaniu suplement diety typu produkt marki Swanson, to idealny dodatek do codziennego, urozmaiconego jadłospisu.

Podstawowe informacje

Warto wiedzieć, że koenzym Q10 to składnik niezbędny każdej żywej komórki organizmu, jaki okazuje się numerem jeden, jeśli chodzi o produkcję energii. Bez niego człowiek nie byłby w stanie naturalnie funkcjonować, czerpać siłę do pracy i wysiłku fizycznego oraz intelektualnego. Jest on także swego rodzaju tarczą obronną systemu odpornościowego. Dzięki jego obecności, nie ma kłopotu z atakiem niebezpiecznych patogenów. Poza tym, należy mieć świadomość, iż osoby chcące zrzucić nieco kilogramów i trochę zbędnej tkanki tłuszczowej, jak najbardziej powinny zaopatrzyć się w specjalistyczne wyroby atestowane takie jak koenzym q10 od Swanson, ponieważ ten ingredient przyczynia się do przyspieszenia tempa przemiany materii, a co za tym idzie ułatwia gubienie centymetrów w pasie i osiągnięcie talii osy. Wreszcie, koenzym q10 a mięśnie – to przez wpływ właśnie tego składnika mięśnie szkieletowe rozwijają się jak należy. Co więcej, systematycznie docierając do organizmu, sprzyja on zwiększeniu tempa leczenia rozmaitych dolegliwości krążeniowych – od niedokrwiennej choroby serca, przez niewydolność, aż do zaburzeń rytmu pracy mięśnia sercowego, czy nadciśnienia.

Potwierdzone naukowo

Wydaje się, że działanie koenzymu q10 jest wyjątkowo rozległe i charakteryzowany składnik – czy to w formie naturalnego ingredientu komórek, czy też dostarczamy jako wyselekcjonowany suplement typu wyroby marki Swanson, wpływa na wiele różnych płaszczyzn funkcjonowania naszego organizmu. I rzeczywiście tak właśnie jest. Jakiś czas temu przeprowadzone zostały badania, które realizował duński profesor Sved Aage Mortens, w jakich analizowano działanie koenzymu q10. Finalnie okazało się, że systematyczne zażywanie opisywanego suplementu przynosi wyraźną poprawę kondycji zdrowotnej u pacjentów cierpiących na schorzenia sercowo-krążeniowe, jednocześnie znacząco wydłużając okres ich życia. By jednak wyroby na bazie koenzymu q10 dawały spodziewane efekty zdrowotne, niezbędne jest postawienie na certyfikowane i sprawdzone produkty, które stanowią niezawodny środek farmakologiczny gwarantujący sto procent bezpieczeństwa ich zażywania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]