PODZIEL SIĘ
Lampa do paznokci w zestawie

Lampa do paznokci jest niezbędna do utrwalenia lakieru hybrydowego lub żelowego. Można kupić ją osobno lub zdecydować się na gotowy zestaw do manicure hybrydowego/ żelowego. Która opcja jest lepsza? Podpowiadamy!

Lampa do paznokci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Lampa do paznokci to urządzenie dostępne w wielu różnych wersjach. Są lampy UV oraz UV LED, a konkretne modele różnią się także mocą, która podawana jest jako wartość liczbowa w jednostce wat (np. 12, 24 lub 36 W). Im większa moc lampy, tym szybciej utrwalimy za jej pomocą lakier, ale ważne jest również odpowiednie dobranie urządzenia do rodzaju lakieru. Lampy do paznokci mogą mieć też dodatkowe, przydatne funkcje, takie jak czujnik ruchu włączający światło po włożeniu dłoni do urządzenia, programator czasu utwardzania, czyli timer, low heat mode, wiatraczek odprowadzający ciepło oraz dodatkowe tryby utwardzania. Wybierając lampę, dostosujmy ją do swoich potrzeb, a więc głównie do tego, jaki rodzaj lakieru preferujemy i będziemy najczęściej stosować.

Lampa do paznokci: osobno czy w zestawie – na co się zdecydować?

Zarówno kupowanie lampy do paznokci w zestawie, jak i osobno ma swoje zalety. Zestawy startowe są idealne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym nakładaniem hybrydy czy lakierów żelowych. Zawierają wszystko, co niezbędne do nałożenia oraz usunięcia hybrydowej stylizacji. Znajdziemy w nich bazę i top do hybryd, pilnik, za pomocą którego nadamy paznokciom wymarzony kształt, cleaner do odtłuszczenia płytki paznokcia, blok polerski, waciki bezpyłowe oraz striper i remover do usuwania hybrydy, a także oczywiście lampę do utwardzania lakieru i sam lakier w wybranym kolorze. To bardzo wygodne rozwiązanie: wszystkie potrzebne akcesoria mamy w jednym miejscu i możemy przystąpić do stylizacji paznokci bez obaw, że o czymś zapomniałyśmy. Jeśli jednak czujemy, że konkretny model lampy do paznokci spełnia nasze najskrytsze potrzeby, a zestaw akurat go nie zawiera, dobrą opcją jest kupienie lampy osobno. Są też zwolenniczki kompletowania wszystkich akcesoriów do hybryd oddzielenie – zawsze zatem kierujmy się naszym indywidualnym podejściem i oczekiwaniami.

Jak korzystać z lampy do paznokci?

Użytkowanie lampy UV lub UV LED jest bardzo proste. Jeśli korzystasz z niej po raz pierwszy, warto zapoznać się z instrukcją obsługi, tak by bez problemu wybrać odpowiedni program do danego rodzaju lakieru. Są na rynku lampy, które mają zaprogramowane kilka trybów działania, zależnie m.in. od typu lakieru i stopnia jego napigmentowania. Zazwyczaj wystarczy około 30 sekund, by utrwalić warstwę bazy czy hybrydy, ale niektóre lakiery mogą potrzebować nieco dłuższego utwardzania. A zatem: włączamy lampę w wybranym programie i wsuwamy dłoń do środka, tak by światło UV działało na nałożony na paznokcie lakier. Po określonym czasie lampa wyłączy się automatycznie, a my możemy przystąpić do nakładania kolejnej warstwy lub cieszyć się efektem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]