PODZIEL SIĘ
Leczenie przebarwień w gabinecie stomatologicznym

Zachowanie naturalnego, jasnego odcienia zębów nie jest łatwym zadaniem. Trudno bowiem całkowicie wyeliminować czynniki, przez które zaczynają pojawiać się nieestetyczne przebarwienia. Odpowiadają za to m.in. papierosy czy niektóre produkty spożywcze, a także szereg procesów zachodzących w organizmie. Sposobem na pozbycie się tego problemu może być jednak leczenie stomatologiczne.

Przebarwienia na zębach

Rozmaite zmiany na powierzchni zębów są często problemem nie tylko estetycznym. Wszelkie plamy, kropki czy różnice w odcieniu mogą bowiem oznaczać najróżniejsze schorzenia. Przebarwienia warto konsultować z dentystą podczas regularnych kontroli. Oferujące profesjonalny gabinet stomatologiczny Zbrosławice to obszar, na terenie którego spotkać można się z doświadczonym specjalistą. Aby pozbyć się nieestetycznego problemu, należy poddać uzębienie bezpośredniej ocenie lekarza. Wówczas dentysta dobiera optymalną metodę leczenia, która pozwoli na zredukowanie przebarwień.

Skaling i piaskowanie

Do najpowszechniej stosowanych metod, przywracających zębom naturalny wygląd należą bez wątpienia zabiegi skalingu oraz piakskowania. Skaling to technika polegająca na usuwaniu kamienia nazębnego – pozwala tym samym na znaczną redukcję szpecących nalotów po kawie, herbacie oraz barwiącej żywności. Piaskowanie przeprowadza się natomiast poprzez aplikację ziaren specjalnego piasku pod ciśnieniem, co daje dobre efekty w usuwaniu przebarwień po papierosach.

Wybielanie zębów

Aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny, warto poddać się dodatkowemu zabiegowi wybielania zębów. Obecnie pod nadzorem stomatologa stosowane mogą być różne metody, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych oraz trwałych efektów. Za najszybszą uznawana jest technika zakładająca zastosowanie odpowiedniego żelu wybielającego, naświetlającego specjalną lampą aktywującą. Najlepszy rezultat można osiągnąć, wykonując kilka sesji w ustalonych odstępach czasu. W przypadku usług oferowanych przez gabinet stomatologiczny w Zbrosławicach mamy bogatą ofertę zabiegów: http://www.wa-dental.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
 • Anastasia

  Chciałbym polecić klinikę Warsaw Dental Center, gdzie panuje miła atmosfera, nie kręci się wokół personelu, personel kliniki Warsaw Dental Center stale podnosi swoje kwalifikacje i monitoruje innowacyjność medycyny w dziedzinie stomatologii, nowoczesny sprzęt i wspaniały personel, a wizyta u dentysty będzie bardzo pozytywnym doświadczeniem

  Adres e-mail kliniki

  kontakt@warsawdentalcenter.pl

  Telefon z recepcją

  48 22 542 18 04

  Adres kliniki

  Topiel 11, 00-342 Warszawa