PODZIEL SIĘ
Masaż lodem

Dzisiaj opowiem Wam o dziwnym zabiegu kosmetycznym, który stosuje się niemalże na całym świecie. W porównaniu do wampirzego liftingu i masażu wężami, o których już pisałam, nie jest on aż tak bardzo kontrowersyjny. Jednak musicie mi przyznać rację, że ktoś, kto wymyślił masaż lodem, miał dobrą fantazję. A może po prostu wiedzę?

Jak działa masaż lodem?

Lód, a konkretniej zimno działa dobroczynnie nie tylko na naszą skórę, ale przede wszystkim na zdrowie. Na pewno słyszałyście o krioterapii, czyli metodzie leczenia wielu dolegliwości (m.in. reumatycznych i bólowych), którą zalecają lekarze. Upiększający masaż lodem narodził się właśnie z krioterapii.

Masaż lodem działa miejscowo na organizm, więc spowoduje reakcję, efekt miejscowy. Inaczej jest w przypadku krioterapii, która zazwyczaj oddziałuje na całego człowieka. Masaż lodem schładza tkanki, zwęża naczynia krwionośne i zmniejsza przepływ krwi. Jednak po chwili organizm reaguje na zimno i dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i poprawy ukrwienia. Metabolizm się zwiększa, a toksyny zostają szybciej wydalone z organizmu. Dochodzi do zwiększenia odporności organizmu, zmniejszenia stanów zapalnych i obrzęków oraz złagodzenia bólu. Napięcie mięśniowe zostaje zmniejszone, a człowiek czuje się ogólnie o wiele lepiej.

Jak działa masaż lodem na skórę?

Pewnie większość z Was zaglądnęła tutaj, by dowiedzieć się, jak działa masaż lodem na skórę. Już objaśniam. W wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych w reakcji organizmu na zimno dochodzi do zwiększenia ilości wydalanych toksyn. Trwa to nawet do 2 godzin. Naskórek się oczyszcza, pory się zwężają, a skóra wygląda o wiele lepiej. Dodatkowo możemy zauważyć wyraźny efekt antycellulitowy. Wpływa na niego przyspieszenie przepływu limfy oraz pobudzenie komórek tłuszczowych. W wyniku kontaktu z zimnem dochodzi do szybkiego wydalenia komórek tłuszczowych i ujędrnienia skóry. W ten sposób uzyskujemy efekt szczupłej, jędrnej i pozbawionej cellulitu skóry.

Jak wykonać masaż lodem?

Na masaż lodem można się udać do gabinetu kosmetycznego lub wykonać go samodzielnie w domu. W gabinecie wyspecjalizowany personel, który potrafi wykonać poprawny masaż ciała, na pewno stanowi gwarancję szybszego sukcesu. Jednak każdy z nas może wykonać taki masaż samodzielnie w domu. Wystarczy do tego lód. Trzymanie kostek lodu nie jest jednak komfortowe. Na szczęście możemy kupić specjalną kostkę z plastikową rączką. Trzymając rączkę z lodem, możemy wygodnie wykonać nawet kilkunastominutowy masaż. Należy pamiętać, że masaż wykonujemy w kierunku węzłów chłonnych, aby skutecznie wydalić toksyny z organizmu.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]