PODZIEL SIĘ
Mleczko pszczele

Jak myślicie, dlaczego mleczko pszczele spełnia wszystkie 3 funkcje wymienione w tytule tego artykułu? I dlaczego tak chętnie stosowane jest jako suplement diety w czystej naturalnej, postaci oraz jako dodatek do najlepszych naturalnych kosmetyków?

Mleczko pszczele to naturalna substancja produkowana przez pszczoły. Jej właściwości można porównać do niezwykle pożywnej siary, którą produkują piersi kobiet przez pierwsze 2-3 dni od dnia porodu. Siara ma dostarczyć wszystkich niezbędnych substancji odżywczych niemowlakowi, ma go ochronić przed bateriami i ogólnie wzmocnić jego organizm. Dlatego tak ważne jest, by również kobiety planujące karmienie sztuczne (mlekiem modyfikowanym), przynajmniej przez pierwsze 3 dni przystawiały swoje nowo narodzone dziecko do piersi. Siara ma zbawienne, zdrowotne działanie – jest po prostu niezastąpiona! Pszczoły również dbają o swoje potomstwo i w ich przypadku zamiennikiem siary jest mleczko pszczele. Młode pszczoły robotnice produkują tę substancję głównie po to, by larwy miały co jeść. Młode pszczoły karmione są mleczkiem pszczelim przez pierwsze 3 dni swojego życia i dzięki niemu, przez ten krótki czas powiększają swoją masę 1000-krotnie. Natomiast Królowa Matka, która ma niewątpliwie najważniejszą pozycję w ulu, spożywa mleczko pszczele przez całe swoje życie. Właśnie z tego powodu jest tak dorodna i dożywa tak znacznego wieku. Większość pszczół żyjących w ulu ma szansę przeżyć zaledwie od 4 tygodni do 6 miesięcy, natomiast Królowa Matka dożywa aż do 5 lat! Jest to idealny dowód na ogromną odżywczość mleczka pszczelego.

Co zawiera organiczne mleczko pszczele?

  1. witaminy (z grupy B oraz C, D i E)
  2. białka i aminokwasy
  3. kwas deoksyrybonukleinowy i rybonukleinowy (składnik DNA i RNA)
  4. acetylocholinę
  5. wapń, miedź, żelazo, fosfor, krzem

Producenci wysokiej jakości kosmetyków decydują się na wprowadzenie mleczka pszczelego do swoich produktów, ponieważ w ten sposób otrzymują kosmetyk o wszelkich, niezbędnych właściwościach dla skóry. Uzyskują pewność, że produkt spełni wymagania wszystkich typów skór, nawet najtrudniejszych w pielęgnacji. Marka Dr Organic oczywiście nie pozostaje w tyle. Stworzyła całą linię produktów do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, opartą o dobroczynne właściwości mleczka pszczelego.

Jak mleczko pszczele działa na skórę?

Mleczko pszczele regeneruje naskórek i wypełnia wszystkie uszkodzenia. Dostarcza do jego wnętrza wszystkie wymienione wyżej składniki odżywcze oraz umożliwia zachowanie odpowiednio nawilżonej skóry na cały dzień. Działa delikatnie rozjaśniająco, dzięki czemu doskonale sprawdza się w redukcji plam (np. spowodowanych szkodliwym działaniem promieni słonecznych – tzw. plamy starcze) i przebarwień. Wspomaga procesy odnowy komórkowej i delikatnie złuszcza zrogowaciały naskórek. Wzmacnia układ krwionośny, dzięki czemu skóra może przyjąć większą dawkę tlenu. Delikatnie zmiękcza i wygładza naskórek. Mleczko pszczele stosowane jest również do pielęgnacji włosów (regeneracja, odżywienie i nawilżenie) oraz do problematycznej skóry głowy (działa przeciwbakteryjnie). Jest doskonałą substancją do pielęgnacji skóry starzejącej się, ponieważ efektywnie wypełnia zmarszczki i opóźnia procesy starzeniowe.

Krem Mleczko Pszczele

Mleczko pszczele w czystej naturalnej postaci można stosować bezpośrednio na skórę, mieszając 2-3 gramy mleczka z dowolnym kremem. Oczywiście, o wiele prostszym sposobem jest zakupienie organicznego kremu zawierającego mleczko pszczele (np. Organiczny Krem na Dzień Mleczko Pszczele Dr Organic). Taki krem nie zawiera żadnych sztucznych barwników, konserwantów, aromatów i szkodliwych substancji chemicznych oraz posiada optymalne stężenie mleczka pszczelego. Osobiście polecam wybór gotowego kremu, ale wyłącznie takiego, który ma naturalny i dobry skład. Samodzielne mieszanie mleczka pszczelego z kremem jest dość trudne, ponieważ niektóre rodzaje kremów w połączeniu z tą substancją lubią się ważyć i psuć. Poza tym istnieje duże ryzyko rozwoju drobnoustrojów i bakterii w samodzielnie przygotowanym preparacie.

[Głosów:3    Średnia:5/5]