PODZIEL SIĘ
Masaż wężami

Zachwycający Izrael. Czego się można tutaj spodziewać? Na pewno słońca, dobrego jedzenia, zaskakującej atmosfery i zadziwiających zabiegów kosmetycznych. Jeżeli wybieracie się tam w tegoroczne wakacje, to nie zapomnijcie zajrzeć do jednego z najpopularniejszych izraelskich SPA. I zdecydujcie się na masaż wężami.

Trzy tygodnie temu pisałam dla Was o zabiegu fish pedicure. Do tego momentu myślałam, że jest to jeden z najbardziej egzotycznych zabiegów kosmetycznych na świecie, natomiast parę dni temu wpadła w moje ręce ciekawa książka o masażu wężami. Jestem ogromnie zaskoczona tym zabiegiem i pragnę poczuć go na własnej skórze. Może w kolejne wakacje uda mi się odwiedzić Izrael. Jeżeli Was czeka taka podróż w najbliższych miesiącach, to z całego serca Wam zazdroszczę!

Masaż wężami, czyli naturalny relaksss!

Masaż wężami to rodzaj masażu relaksacyjnego, czyli nie możemy się po nim spodziewać, że wyleczy np. nasze problemy z kręgosłupem czy napięciem mięśniowym. Taki zabieg przynosi bardzo dobre efekty relaksacyjne i poprawia samopoczucie na cały dzień. Należy go traktować jako egzotyczną przyjemność, którą możemy sobie zafundować.

Koszt: około 80 dolarów

Zabieg pozwala pozbyć się bólu kręgosłupa, mięśni i stawów, ale tylko na chwilę. Jego specyfika polega na tym, że raczej łagodzi skutki schorzeń ortopedycznych, niż likwiduje ich przyczynę. Dlatego nie zaliczamy go do zabiegów stricte leczniczych.

Jak wygląda masaż wężami?

Przebieg masażu wężami jest dość podobny do normalnego zabiegu u masażysty. Wyjątkowość masażu wężami polega na atmosferze, w jakiej się odbywa oraz na tym, że masują nas żywe węże. Masażysta nakłada na nasze gołe ciało zazwyczaj 6 niejadowitych węży. W koło rozlega się syczenie, a sami czujemy ich ciepło i dotyk. Na samym początku możemy odczuwać lęk i lekki stres, który z czasem mija. Wystarczy, że damy ponieść się chwili, by odczuć ogromną przyjemność, jaka z niego płynie. W trakcie zabiegu możemy się odstresować oraz ukoić zmęczone ciało i psychikę. Pełzający ruch i bezpośredni kontakt ze zwierzętami doskonale rozluźnia nawet najgłębiej położone mięśnie i pozwala się w pełni zrelaksować. Podczas takiego zabiegu osiągamy prawdziwy stan ukojenia nerwów, ponieważ nawet nie jesteśmy w stanie myśleć o swoich codziennych problemach. Jedyne co możemy zrobić to oddać się w pełni tej egzotycznej przyjemności.

Pracownicy SPA w Izraelu twierdzą, że nie jest to wyłącznie zabieg relaksacyjny, ale również leczący bóle migrenowe głowy.

Chcielibyście spróbować?

[Głosów:2    Średnia:5/5]
  • Masaż ma to do siebie, że ma być relaksujący i odprężający 😀 Gdyby pełzał po mnie wąż, byłabym w strachu i stresie, nie potrafiłabym przestać myśleć o tym, co one wyprawiają na moich plecach – nie dla mnie :p

  • Kasia Nowak

    Chyba bym się nie zdecydowała …
    ____________________
    oprogramowanie spa – http://www.intelihotel.pl/system-dla-spa/