PODZIEL SIĘ
Olej z nasion marchwi

Z czym kojarzy się Wam naturalna marchew w kosmetykach? Na pewno z beta-karotenem, czyli z pięknym, wakacyjnym i lekko brązowym kolorytem skóry. Macie całkowitą rację, ale czy to jedyna kosmetyczna właściwość marchewki? Oczywiście, że nie. Marchew, a raczej olej z nasion marchwi posiada wiele dobroczynnych właściwości dla naszej skóry.

Olej z nasion marchwi w kosmetyce

Naturalny olej z nasion marchwi znajdziemy wyłącznie w bardzo dobrych kosmetykach, najczęściej organicznych. Zaliczamy do nich m.in. produkty marki Love2Mix Organic. Ten dobroczynny składnik pozyskuje się z wyselekcjonowanych warzyw, które uprawia się wyłącznie na ekologicznych terenach.

Właściwości oleju z marchwi

Olej z marchwi posiada doskonałe właściwości regeneracyjne i odżywcze, dlatego tak często dodaje się go do kosmetyków organicznych przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, ciała i dłoni osób starszych lub posiadających przesuszoną skórę. Jednym słowem mówiąc, olej z nasion marchwi to cudowny składnik przeciwstarzeniowy i nawilżający! Jednak większość kobiet docenia go z innego powodu, a mianowicie z dobroczynnego działa na koloryt skóry. Już po kilku zastosowaniach kosmetyku z tą substancją możemy zauważyć, że naskórek odzyskał zdrowy, młody, promienny i lekko opalony kolor. Jest coś jeszcze… olej z nasion marchwi naturalnie chroni przed tzw. plamami starczymi (przebarwienia posłoneczne) oraz przy długotrwałym stosowaniu rozjaśnia te, które pojawiły się przed użyciem kosmetyku.

olej z nasion marchwi jest w 100% czysty i posiada cudowny ziemisto-drzewny zapach

Olej z nasion marchwi w kosmetykach do pielęgnacji dłoni

Olej z nasion marchwi w kosmetykach

Teraz zadam pytanie do moich najmłodszych czytelniczek. Jak myślicie, gdzie w pierwszej kolejności pojawią się nieuniknione przebarwienia posłoneczne? Odpowiedź jest prosta – na dłoniach. To właśnie ręce mają największy i najczęstszy kontakt ze szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Oczywiście wystąpienia przebarwień można uniknąć. Wystarczy, że w okolicy 30-40 roku życia zaczniemy stosować krem z naturalną marchwią (np. Krem do pielęgnacji rąk, łokci i kolan. Marchewka i dynia. Love2Mix Organic). Jeżeli czytają ten wpis również starsze osoby, to niech wiedzą, że taki krem można zacząć stosować w każdym momencie. W ten sposób unikniecie powstawania nowych przebarwień, a widoczne już plamy znikną wraz z upływem czasu. Olej z nasion marchwi stosuje się w kremach w stężeniu około 20%, ponieważ wtedy wykazuje właściwości silnie pielęgnacyjne i odżywcze dla macierzy i płytki paznokcia. Jednym słowem używając takiego kremu, nie tylko rozjaśniamy plamy i zapobiegamy przebarwieniom, ale również dbamy o kondycję naszych paznokci. W kremie Love2Mix Organic olej z nasion marchwi znajdziemy na 1 miejscu w składzie, co oznacza, że jest go tam najwięcej. Taka baza to doskonały fundament dla kremu do rąk. Polecam każdej z Was.

Jeżeli stosujecie jakiekolwiek kosmetyki z olejem z nasion marchwi, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach! Zapraszam do inspirującej dyskusji.

[Głosów:3    Średnia:4/5]