PODZIEL SIĘ
Swędząca skóra głowy

Do podrażnienia skóry głowy można bardzo łatwo doprowadzić. Nie będę wspominać o silnym rozjaśnianiu włosów, które drastycznie działa na naskórek, bo jest to oczywiste i trzeba się z tym liczyć podczas podejmowania decyzji o zmianie koloru włosów na bardzo jasny blond. Chciałabym w dzisiejszym wpisie uczulić Was na inne kwestie, które choć są niepozorne, to często stanowią przyczynę świądu, podrażnienia i zaczerwienienia skóry głowy.

Co podrażnia skórę głowy?

Poza wspomnianym wyżej zabiegiem fryzjerskimi skórę głowy podrażnia również oddziaływanie suchego i gorącego powietrza oraz używanie napakowanych chemią kosmetyków typu szampon do włosów i maska. Niektóre osoby są bardziej wrażliwe na działanie chemii, inne mniej. Niemniej jednak częste używanie silnie działających chemicznych szamponów w konsekwencji doprowadza do podrażnienia skóry głowy.

Jak rozpoznać podrażnioną skórę głowy?

Jest to stosunkowo proste. Podrażniona skóra głowy swędzi, jest uwrażliwiona, zaczerwieniona, a w najgorszym przypadku poparzona i posiada wiele ran. Miejscami lśniąca i zaczerwieniona. Nie leczona doprowadza do wystąpienia tzw. łupieżu suchego, który jest niejako efektem podrażnienia naskórka. Nadmiernie łuszczący się naskórek może objąć całą głowę lub występować tylko miejscowo.

Jak przywrócić skórze głowy dobrą kondycję?

Każdemu z nas może się przytrafić miejscowe lub ogólne podrażnienie głowy. Co powinniśmy zrobić w takim przypadku, by odzyskać komfort i ukojenie? Po pierwsze należy wyrzucić używane obecnie kosmetyki a na ich miejsce wprowadzić delikatne produkty, które są stworzone specjalnie z myślą o wrażliwej skórze głowy. Nie muszą to być drogie dermokosmetyki, które kupimy tylko w aptece. Wystarczy popatrzeć na skład ogólnodostępnego szamponu, by móc stwierdzić, czy przyniesie nam ukojenie.

Szampon do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy

Szampon do włosów Planeta Organica - Olej z cedru syberyjskiego

Zarówno szampon, jak i balsam oraz maseczka powinien składać się w dużej części z naturalnych składników, które z zasady są dobrze tolerowane przez skórę. Należy zwrócić uwagę na to, by kosmetyki nie zawierały parabenów i SLS, ponieważ są to chemiczne substancje o silnie drażniącym działaniu. Warto wybrać np. kosmetyk z naturalnym aloesem lub rumiankiem, który szybko złagodzi podrażnienia naskórka i wspomoże leczenie uwrażliwionej skóry głowy. Dobry szampon już podczas pierwszego mycia włosów złagodzi podrażnienia, lekko zregeneruje skórę głowy i otoczy ją niewidzialną dla oka ochronną powłoką. Mogę polecić Wam szampon do włosów Planeta Organica – Olej z cedru syberyjskiego, który nie zawiera wyżej wymienionych szkodliwych substancji. Dokładnie przeanalizowałam jego skład i nie znalazłam w nim żadnego drażniącego składnika. Szampon zawiera naturalny olej z cedru syberyjskiego, który słynie z właściwości gojących. Dodatkowo posiada ekstrakt z białej pokrzywy i olej łopianu, które się wspólnie uzupełniają i tworzą ochronno-regeneracyjną kompozycję.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]