PODZIEL SIĘ
Pieluchomajtki dla dorosłych

Nietrzymanie moczu (NTM) jest dolegliwością, która w realny sposób wpływa na codzienne funkcjonowanie, znacznie je utrudniając. Ciągła obawa o to, by nie znaleźć się w kłopotliwej sytuacji, w połączeniu z dyskomfortem wynikającym z nieprzyjemnego zapachu towarzyszącego niekontrolowanemu wyciekowi moczu są dla pacjentów źródłem dużego stresu. To właśnie dlatego tak wielu z nich wycofuje się z życia społecznego, skazując na izolację i samotność. Problemy związane z niekontrolowanym oddawaniem moczu bardzo mocno oddziałują więc na psychiczną sferę życia człowieka, pogarszając jego samopoczucie. Warto więc znaleźć sposób na to, by w jak największym stopniu zmniejszyć odczuwane skutki NTM. Jednym z nich są pieluchomajtki dla dorosłych, czyli chłonne produkty do higieny intymnej. Sprawdźmy, czy warto je stosować.

Na problemy z pęcherzem…

Utrata kontroli nad pęcherzem stwarza mnóstwo problemów. Pacjenci zmagający się z nią są narażeni na trudności wynikające z mimowolnego oddawania moczu, którego w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości może być dużo. U niektórych osób jego ilość może odpowiadać niemal całej objętości pęcherza. Jak łatwo się domyślić, zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem w takiej sytuacji staje się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby pacjentów z NTM powstały produkty przeznaczone do higieny intymnej o zwiększonym stopniu chłonności, jakimi są pieluchomajtki dla dorosłych. Ich stosowanie pozwala zapewnić skuteczną ochronę przed przeciekaniem podczas mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Dzięki temu pomimo codziennego zmagania się ze skutkami NTM można pozostać aktywnym i czerpać radość z życia.

Pieluchomajtki dla dorosłych – dlaczego są tak skuteczne?

Pieluchomajtki swoją skuteczność w zakresie absorpcji tak dużych ilości moczu zawdzięczają chłonnemu wkładowi oraz specjalnej, anatomicznej budowie. Wkład ten, poza wchłanianiem moczu i zamykaniem go wewnątrz, pochłania też nieprzyjemne zapachy. To bardzo istotna zaleta, gdyż brzydki zapach pojawiający się w wyniku mimowolnie oddawanego moczu jest dla wielu osób źródłem dużego dyskomfortu oraz wstydu. Z kolei anatomiczna budowa poza jeszcze lepszą ochroną przed przeciekaniem zapewnia też pełną swobodę ruchów w każdej pozycji. Dzięki temu noszenie pieluchomajtek nie wiąże się z dodatkowym dyskomfortem.

Do produkcji tego rodzaju produktów wykorzystuje się miękkie w dotyku materiały, które zapewniają swobodny przepływ powietrza. Umożliwia to skórze oddychanie i chroni ją przed powstawaniem bolesnych i trudnych do wygojenia podrażnień. Przed zakupem wybranych pieluchomajtek warto upewnić się, że powstały one właśnie z takich przyjaznych dla skóry tworzyw. Bezpieczeństwo ich stosowania powinny potwierdzać stosowne certyfikaty zamieszczone na opakowaniu. Wysoka jakość produktu oraz jego stosowanie i częsta wymiana, zgodnie z zaleceniami producenta, zwiększają skuteczność pieluchomajtek zarówno w zakresie ochrony przed przeciekaniem, jak i podrażnieniami skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]