PODZIEL SIĘ
Jak dbać o skórzane paski

Nie da się ukryć, że skórzane paski są obecnie paski są obecnie prawdziwym hitem w modzie męskiej oraz damskiej. Jednocześnie faktem jest, że to panowie korzystają z nich o wiele chętniej. Skórzane paski w perfekcyjny sposób dopasowują się praktycznie do każdej stylizacji męskiej i sprawiają, że prezentuje się ona w zachwycający sposób. Warto jednak mieć na uwadze to, że by skórzane paski faktycznie nie traciły swoich estetycznych walorów, trzeba będzie o nie odpowiednio zadbać. W jaki sposób można to zrobić?

Jak czyścić skórzany pasek męski?

Paski skórzane męskie od Arucce cieszą się obecnie wyjątkową popularnością. Jest to bowiem jedno z tych akcesoriów, które dodaje niepowtarzalnej klasy oraz elegancji. Jednocześnie, choć skóra jest materiałem wyjątkowo wytrzymałym, to jednak trzeba o nią odpowiednio zadbać. Panowie muszą mieć na uwadze to, że podczas codziennego noszenia, paski skórzane będą się brudzić. Osadzający się na nich kurz oraz inne zanieczyszczenia mogą w wyjątkowo niekorzystny sposób wpłynąć na ich estetykę. Wobec tego, jak odpowiednio czyścić skórzane paski? Otóż główne zasady to:

  • systematyczne usuwanie zabrudzeń przy pomocy wilgotnej ściereczki lub miękkiej szczoteczki;
  • stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji skóry;

Niemniej jednak zdarzyć się może i tak, że na pasku pojawią się tłuste plamy, co nieco bardziej komplikuje całą sytuację. Jeśli więc tak plama pojawiła się również na naszym pasku, wówczas przyda się nam zwykła bibuła lub papierowy ręcznik. Za ich pomocą można pozbyć się pierwszej warstwy tłuszczu. Następnie warto posypać delikatnie miejsce zabrudzenia mąką ziemniaczaną lub pudrem i pozostawić na około 3 – 4 godziny. Finalnie można zetrzeć wszystko z powierzchni paska i cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem.

Konserwacja skórzanego paska sposobem na jego idealny wygląd

Nie zapominajmy o tym, że skóra jest materiałem, który wymaga od nas także konserwacji. Dzięki temu pasek zachowa swoją funkcjonalność i estetyczny wygląd na znacznie dłużej. W tym celu warto wyposażyć się w specjalne środki do konserwacji skórzanych pasków, które można dostać w sklepie z galanterią. Panowie muszą jednak pamiętać o tym, że na konserwację zasługuje nie tylko sama skóra, ale także i klamra paska. To ona w dużej mierze świadczy o jego wyglądzie i dodaje mu wybitnego błysku. Klamra jest także tym elementem, który jest najczęściej narażony na różnorodne pęknięcia i zarysowania, co niekorzystnie wpłynie na jej ogólną estetykę. Klamrę warto czyścić specjalnym środkiem, który został dedykowany materiałowi, z którego została ona wykonana. Co więcej, najlepiej skorzystać w tym celu z miękkich ściereczek i unikać szczotek z twardym włosiem, co może doprowadzić do pojawienia się jeszcze większej ilości drobnych rysek. W ten prosty sposób można skutecznie zadbać o swój, skórzany pasek, a także jego klamrę. Warto jednak pamiętać, że liczy się systematyczność usuwania wszelakich zabrudzeń, by nie doprowadzić do pojawienia się trwałych odbarwień na skórze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]